To byla jízda! Kopřivnice si napravila dojem po porážce v úvodním kole v Lovosicích a Frýdek-Místek doma doslova smetla z palubovky, vyhrála o dvacet bodů.

Kopřivnice utkání vládla od úvodní do poslední minuty. Svěřenci Lubomíra Veřmiřovkého diktovali tempo hry a užívali si první soutěžní utkání v nové sezoně před nažhaveným domácím publikem.

Výborný výkon podal v derby celý tým, avšak nejvíc byl vidět ten Marka Žingora v kopřivnické brance. V úvodních šestnácti minutách inkasoval jen dvakrát, z toho jednou ze sedmimetrové hodu. I díky něj tak Kopřivnice vedla rychle 9:2 a po poločase o deset bodů 18:8. Žingora chválil také trenér Veřmiřovský. „Byl jsem moc spokojený s výkonem a nasazením kluků v utkání. Markovi Žingorovi neskutečně vyšel zápas a myslím si, že i ostatní kluci se chytli,“ pochvaloval si.

Ani ve druhém poločase Kopřivnice nepolevila, naopak ještě svůj náskok navyšovala a po konci utkání na výsledkové tabuli svítilo skóre 37:17.

„Tento týden jsme se soustředili hlavně na obrannou činnost, která ve finále fungovala skvěle,“ hodnotil zápas spokojeně Veřmiřovský. „Byl jsem trochu překvapený, že jsme tento duel takhle zvládli, protože vzájemná derby byla vždy hodně vyhrocená, ale dnes asi sehrálo svou roli větší nasazení našeho týmu. Za mě rozhodně spokojenost,“ dodal.

KOPŘIVNICE – FRÝDEK-MÍSTEK 37:17 (18:8)

Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Donoso Andalaft 8, Hanus 5, Střelec 5/4, Gřes 4, Čadra 3, Fulnek 3, Tkadlček 2, Benítez Brito 2, Bukovský 2, Jonák 1, Škarpich 1/1, Očkovič 1, Karban, Petřík.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 5/5 – 4/4. Vyloučení: 7:6. ŽK: 1:0. Diváci: 697.