Zatímco o víkendu měli kopřivničtí házenkáři volno, ve středu předtím museli makat. Čekalo je totiž čtvrtfinále domácího poháru proti Novému Veselí. Soupeři, kterému se daří a Kopřivnici už v této sezóně jednou o gól překonal.

Odveta Kopřivnici nevyšla, v Novém Veselí prohrála tentokrát o pět gólů, 27:32. „Mrzí nás to. Měli jsme samozřejmě za cíl postoupit a to se nepovedlo. Bohužel jsme dostali těžkého soupeře a hraje se jen na jeden zápas a my hráli venku. Strašná škoda,“ smutnil po utkání hlavní trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

První polovina utkání byla vyrovnaná a do šaten se nakonec odcházelo za stavu 16:15 pro domácí. Druhá půle ovšem kopřivnickým už tak dobře nevyšla, soupeř si postupně vypracoval náskok, a ten už hosté v závěru nebyli schopni dotáhnout.

„Měli jsme strašně moc šancí, které jsme neproměnili,“ hodnotil utkání Veřmiřovský. „Kdybychom v koncovce byli lepší, mohli jsme uspět. Nové Veselí hraje celou sezónu velice dobře, drží se na špici tabulky, má výborný mančaft. Letos mají velký předpoklad, aby udělali úspěch. Venku je to s nimi hodně těžké, uvidíme, jak se s nimi popereme doma.“

Pro Kopřivnici byla porážka s Novým Veselím v součtu s extraligou třetí venkovní prohrou v řadě. „Je třeba se ale podívat na to, s kým jsme hráli,“ poukazuje Veřmiřovský na kvalitu soupeřů. „Ve Veselí i v Plzni jsme sahali po vítězství, ale bohužel proti nám v obou případech v závěru šla rozhodnutí rozhodčích. Česká liga bohužel není úplně fair nastavená,“ postěžoval si.

Nyní už se Kopřivnice musí opět přeladit na extraligu, ve které ji už ve středu od 20:15 čeká důležitý domácí souboj proti rozjetému Frýdku-Místku, navíc před kamerami ČT Sport. „Zápasy, které se hrály uprostřed týdne, nám v poslední době moc neseděly,“ varuje Veřmiřovský před neobvyklým termínem.

„Frýdku-Místku se daří, má velice tvrdou a dobrou obranu v čele s vynikajícím brankářem. Myslím si, že budou rozhodovat detaily. Věřím, že pokud půjdeme do zápasu stoprocentně nahecovaní, tak se o body máme šanci porvat,“ vyhlásil trenér bojovně.

NOVÉ VESELÍ – KOPŘIVNICE 32:27 (16:15)

Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Fulnek 6, Hanus 5, Čadra 4, Střelec 3/3, Holbein 3, Bukovský 2, Gřes 2, Brůna 1, Petřík 1, Zima, Hardt, Jonák, Očkovič. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 5:3. Žluté karty: 4:3. Diváci: 180.

Další zápasy čtvrtfinále Českého poháru:

Dukla Praha – Litovel 10:0 kontumačně, Jičín – Karviná 28:37, Frýdek-Místek – Lovosice 36:31.

Sumbal Petr