Střelci obou týmů vstoupili do zápasu poněkud vlažně, v prvních patnácti minutách vyrovnaného duelu k vidění žádná přestřelka nebyla a dominovaly spíše obrany. V kopřivnické brance podobně jako v sobotu se Zubřím spolehlivě chytal Admella Izard. Ve zbytku první půlhodinky už přece jen branek padalo více, spokojenější ovšem mohli být Jičínští, kteří si do kabin odnášeli tříbrankové vedení.

Kopřivničtí ale jejich drobný náskok ve druhé půli smazali a na palubovce se strhl boj o každý metr, který vrcholil v posledních pěti minutách. V jejich samotném závěru se domácí dostali do jednobrankového vedení, na které mohl odpovědět třicet sekund před koncem Fulnek. Jenže toho v dobré pozici vychytal brankář Veverka a v tu ránu bylo jasné, že dva body zůstanou v Jičíně.

Trenéra hostujícího výběru těsná porážka mrzela, na druhou stranu byl ale s výkonem svých svěřenců spokojen. „Ve finále rozhodla jedna střela, jinak jsme sahali minimálně po bodu,“ pokrčil Lubomír Veřmiřovský rameny. „To se ovšem stává. Kluci jinak odehráli koncentrovaný zápas, perfektně bojovali. Musím před nimi smeknout, prezentovali jsme se podobným výkonem jako na začátku sezony nebo v zápase se Zubřím. Když to přeneseme do dalších zápasů, body urveme,“ pokračoval kopřivnický stratég.

„Jak říkám, je škoda, že nemáme body, ale s výkonem hráčů jsem spokojen,“ doplnil ještě Lubomír Veřmiřovský. Kopřivnici další zápas čeká v sobotu, kdy doma přivítá předposlední Nové Veselí.

Jičín – Kopřivnice 28:27 (13:10)
Nejvíce branek: Šulc 7/2, Dolejší 6, Krahulec 6 – Petřík 7/7, Brito Benítez 6, Gřes 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/7. Vyloučení: 3:5. ČK: Kubík – Hardt.
Kopřivnice: Chalupa, Admella Izard – D. Zima, Jan Gřes, Ježek, Polcar, Petřík, Bukovský, Střelec, Hardt, Doležel, Brito Benítez, Hanus, Fulnek, Jonák.