Po porážce na palubovce Brna nastupovali v nejvyšší soutěži hrající házenkáři Kopřivnice před vlastními fanoušky proti vicemistru z loňské extraligové sezony z Lovosic. Hostující celek trenéra Šumy vedl v poločase 12:11, ale nováček se nakonec vybičoval k velmi dobrému výkonu, podpořený několika důležitými zákroky brankáře Žingora, za což byl po výhře 28:26 odměněn druhou výhrou v ročníku.

Hostující Lovci vstoupili do utkání lépe, když se ujali vedení 5:2. Lovosické v úvodu táhli především Motl s Malým a v 16. minutě vedl celek z Ústeckého kraje 9:5, načež domácí kouč Vávra reagoval oddechovým časem. Kopřivničtí se najednou ukázali v daleko lepším světle a výsledkem bylo srovnání stavu na 9:9 a time-out pro Lovosické, kteří si nakonec po třiceti minutách vybojovali vedení 12:11. „Ze začátku jsme pořád ztráceli pár branek, protože jsme nebyli schopni ubránit soupeřův postupný útok. V šatně jsme si řekli, co na ně platí a co na Lovosice budeme hrát," předeslal trenér extraligové Kopřivnice Ivo Vávra.

Hosté se však s postupem času opět dostali do mírného vedení 15:11, ale nováček neskládal zbraně, i když ještě ve 47. minutě prohrával 18:22. Jako stěžejních se pak ukázalo následujících šest minut mezi 47. a 53. minutou, které Vávrův celek ovládl poměrem 6:1 a najednou tak poprvé v utkání vedl, když na světelné tabuli svítilo skóre 24:23. Lovci, kteří navíc dohrávali bez zraněných opor Motla s Landou, ještě vrátili vedení na svou stranu, když v 58. minutě vedli 26:25.
Od té doby však dávali branky pouze domácí, kteří po třech trefách slavili vítězství 28:26.

„Vysunuli jsme pak obranu na jejich nejlepšího hráče Boučka a to nám pomohlo. Je perfektní, že jsme vyhráli, ale produktivita střelby byla slabší. Myslím si, že jsme byli ale lepším týmem. Konečně jsme předvedli to, co jsem po klucích chtěl. Byl to zodpovědný výkon a hráči splnili motto na poslední tři zápasy - dobře bránit, nedělat chyby a vyhrát. Udělali jsme sice několik technických chyb, ale o polovinu méně než obvykle," pokračoval v hodnocení vítězné partie Vávra, jenž neopomněl vyzvednout výkon brankáře Žingora, který tým podržel v několika důležitých momentech.

Extraliga pokračuje před reprezentační přestávku ještě kompletním 9. kolem už zítra, ale duel Frýdek-Místek – Kopřivnice je na programu ve čtvrtek v 18 hodin. „Frýdek-Místek je doma hodně silný a čeká nás těžký zápas. Je to tým, které spolu hraje dlouho pohromadě a náš tradiční rival. Umíme s nimi hrát doma i ven, ale na druhou stranu jsme s nimi schopni prohrát o deset branek," je si vědom Vávra.

KH KOPŘIVNICE - HK FCC MĚSTO LOVOSICE 28:26 (11:12)

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 4 (ČK Hanus) – 2. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Diváci: 250.
Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa– Lipový, Veřmiřovský, Zima, Jan Gřes, Bukovský 3, Petřík 8, Jiří Gřes 3/2, Unger 1, Hardt 4, P. Fulnek 3, Hanus 4, Krpelík 2. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.
Nejvíce branek Lovosic: Malý 6, Havel 5, Motl 5.

Zbylé výsledky 8. kola: Frýdek-Místek - KP Brno 27:22, Karviná – Plzeň 27:26, Dukla Praha – Litovel 33:22, Zubří – Jičín 31:30, Hranice – Zlín 29:24.