Vávrův celek vyzval při pátečním úvodu turnaje extraligového rivala z Frýdku-Místku. Pátý celek základní části uplynulého ročníku postupně otočil skóre a do šaten odcházel při vedení 15:12. V kopřivnické brance se představil novic Michal Vydra z prvoligové Velké Bystřice.

„Jdeme do sezony se dvěma našimi brankáři a musíme mít více variant. Proto k nám na hostování přichází Michal, takže když bude potřeba, tak naskočí. Je to zkušený a šikovný gólman," uvedl kopřivnický kouč Ivo Vávra.

V domácím výběru se představily také obě nové dvoumetrové posily – navrátilec Miroslav Rachač z Hranic a Dalibor Mynář právě z Frýdku-Místku. Kopřivnice pak ve druhém poločase prohrávala už o pět branek, ale ani přes závěrečné snížení už se jí zvrat nepodařil. Frýdek-Místek nakonec zvítězil v otevíracím zápase 27:25.

„Ještě tam určitě byly chyby, hlavně v poslední desetiminutovce, ale hra už získává jakousi tvář," hodnotil přípravný duel trenér vítězů Aleš Chrastina, jenž momentálně pracuje s užším kádrem.

Jeho protějšek viděl ve hře svého týmu několik nedostatků. „O výsledek mi tolik nešlo, ale z psychologického hlediska je lepší, když se doma vyhrává. Ale hráli i kluci, kteří standardně nehrají. Ukázalo mi to, že někteří hráči prostě na extraligu ještě nemají a musí dorůst," uvědomoval si Vávra, jemuž scházelo duo Jan Gřes, Patrik Fulnek.

V sobotu pak Kopřivnice porazila prvoligový Náchod 31:17 a odpoledne také slovenskou Modru 30:21. Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal Vojtěch Petrovský z Frýdku-Místku, nejlepším střelcem pak domácí Miroslav Rachač, který nastřílel 20 branek.

Cenu pro nejlepšího brankáře pak získal Petr Vaněček z Náchoda. Kopřivnici nyní čekají poslední dvě přípravy. Ve středu hraje od 18 hodin v Ostravě a v úterý 30. srpna přivítá od 18.30 Velkou Bystřici.

Sestava KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa, Vydra – Lipový, Střelec, Karban, Rachač, Veřmiřovský, Zima, Hanus, Bukovský, Mička, Petřík, Filouš, Mynář, Jiří Gřes.

Výsledky:
Pátek: Kopřivnice – Frýdek-Místek 25:27, Modra – Náchod 28:22
Sobota: Modra – Frýdek-Místek 26:28, Náchod – Kopřivnice 17:31, Kopřivnice – Modra 30:21, Frýdek-Místek – Náchod 39:18

Konečné pořadí turnaje:
1. Pepino SKP Frýdek-Místek 6 bodů, 2. KH Kopřivnice 4, 3. Slovan Modra 2, 4. HC TJ Náchod 0

O turnaji se ještě více dočtete v úterním vydání týdeníku Region.