Sobotní utkání začala Kopřivnice dobře, rychle se dostala do vedení 4:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla mít s Jičínem, šestým týmem po základní části, nějaké větší problémy. Jenže zlom nastal, když dostal červenou kartu za úder do obličeje soupeře Filip Hardt a utkání pro něj už ve čtrnácté minutě skončilo. V tu chvíli Kopřivnice ještě vedla 5:4, od té doby už jen ztrácela.

Jičín Kopřivnici předčil zejména v bojovnosti a v úspěšnosti střelby a po celý zbytek utkání si udržoval náskok dvou tří bodů. Nejblíž se Kopřivnice dostala v 52. minutě, kdy prohrávala jen o gól 27:28, ale ani tehdy se jí srovnat nepovedlo a nakonec prohrála 30:33.

„Neodvedli jsme bojovný výkon, na který jsme zvyklí. Výkon, který nás vedl vždycky za vítězstvím. To byla největší příčina našeho neúspěchu,“ hodnotil sklesle utkání trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

V neděli si jeho mančaft napravil reputaci, předvedl diametrálně odlišný výkon od toho sobotního a Jičín doslova převálcoval 36:24. „Jsme šťastní, že jsme dnešní utkání zvládli, protože situace byla kritická. Potřebovali jsme sérii vyrovnat alespoň na 1:1, abychom měli šanci ji v Jičíně obrátit nebo vrátit k nám domů,“ pochvaloval si Veřmiřovský.

Kopřivnice znovu vstoupila do utkání lépe než soupeř, rozdíl byl ovšem v tom, že tentokrát už hostům nedala naději na obrat.

Domácí si brzy vytvořili pětibrankový náskok, který ještě do konce poločasu navýšili na sedm bodů – 17:10.

Ani po přestávce Kopřivnice nepolevila. Dvacet minut před koncem duelu vedla už o deset branek a nakonec se radovala z vítězství 36:24. „Dneska nám fungovala skvěle obrana, která měla za zády bravurně chytajícího Marka Žingora. V útoku jsme byli agresivní a rychlí,“ prohlásil Veřmiřovský.

Série bude pokračovat o víkendu dvěma zápasy v Jičíně.

1. Zápas: KOPŘIVNICE – JIČÍN 30:33 (14:17)

Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Hanus 6, Čadra 6/2, Fulnek 6, Petřík 5/3, Bukovský 4, Střelec, 3, Zima, Gřes, Holbein, Unger, Hardt, Jonák.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 4:7. ŽK: 3:3. ČK: 1:0. Branky ze sedmiček: 5:3. Diváci: 670.

2. Zápas: KOPŘIVNICE – JIČÍN 36:24

Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Čadra 8/1, Hanus 8, Gřes 5, Fulnek 4, Holbein 3, Střelec 2, Petřík 2/2, Jonák 2, Očkovič 1, Zima, Unger, Ripper, Bukovský.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 6:5. ŽK: 2:2. Branky ze sedmiček: 3:2. Diváci: 610.

Ostatní čtvrtfinálové série: Karviná – Frýdek-Místek 2:0, Nové Veselí – Dukla Praha 1:1, Plzeň – Lovosice 2:0.