Vávrův celek v posledním domácím zápase přehrál Nové Veselí 41:28 a v ročníku 2015/2016 bude opět součástí extraligového kolotoče. Kopřivnice dohraje sezonu v sobotu 9. května na palubovce Dvora Králové.
Domácí vedli v polovině první půle už 15:9 a vše nasvědčovalo další přesvědčivé výhře. Sympaticky bojující hosté však zápas nezabalili a po divokém prvním dějství bylo skóre srovnáno 20:20.

„Obvykle bývá poslední krok nejtěžší a kluci možná už měli plné hlavy oslav, ale viděli jsme to minulý týden v Chodově, kam jsme přijeli jako extraligový tým a domácí nás poučili, že tomu tak není. O poločase jsme změnili obranu, a to bylo důležité. Soupeř má v kádru šikovné kluky, kteří mají budoucnost," ocenil výkon soupeře kouč KH Kopřivnice Ivo Vávra.

V domácím brankovišti nastoupil v dresu zraněného Žingora zkušený Pavel Holeček. „Rozhodně ukázal, že ještě nepatří do starého železa," uvedl na adresu brankáře Trnávky domácí trenér. „Byli tady asi jen dva kluci, kteří hrají za muže, jinak zbytek ještě spadá do kategorie staršího dorostu. V prvním poločase se nám dařilo hlavně 
v útoku a dařilo se nám eliminovat největší zbraň domácích, kdy jsme je nepouštěli k tolika rychlým útokům. Ve druhé půlce už nám síly rapidně ubývaly, protože kluci měli v nohách předchozí zápas staršího dorostu," konstatoval trenér hostů Filip Večeřa.

Kopřivnice tak bude od příštího ročníku opět extraligová. „Jsem rád, že jsme vyhráli a dosáhli jsme slibu, že postoupíme ihned zpátky do extraligy. Vždycky tam chceme hrát důstojnou roli a umístit se co nejvýše, i když se nám to poslední roky nedařilo. Pokud se podaří zachovat a doplnit kádr, určitě bychom tam chtěli hrát v klidných vodách," přeje si Vávra. „Všichni hráči, kteří byli na hostování, tak s námi mají uzavřeny smlouvy. Ale všichni víme, že to je o motivaci hráčů, kteří si čichli do Zubří, do Karviné, Dukly Praha a musíme přiznat, že zatím mají všechny tyto kluby ekonomicky jiný rozpočet než my, takže uvidíme," doplnil za kopřivnický oddíl házené Miroslav Bartoň.

KH KOPŘIVNICE – TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 41:28 (20:20)

Rozhodčí: Novotný, Smékal. Diváci: 280.

KH Kopřivnice: Chalupa 1, Holeček – Horut, Lipový, Střelec, Jan Gřes 2, Bukovský 2, Jiří Gřes 3, Fulnek 7, Reček 3, Mičola 3, J. Hanus 7, Šlachta 10/4, Zima 3. Trenér: Ivo Vávra. Asistent: Zdeněk Kovalák. 

Zbylá utkání 21. kola: Bohunice – Náchod 24:31, Strakonice – D. Králové 25:22, Bystřice p.H. – Chodov 33:29, Olomouc – Jičín B 30:21, Plzeň B – Karviná B 30:19.