Úterní souboj proti Novému Veselí Kopřivnici značně znepříjemnily zdravotní problémy hned několika hráčů. „Už čtrnáct dní se potýkáme s obrovskou marodkou, kdy trénujeme v osmi lidech. Je strašně těžké trénink vůbec naplánovat, abychom se nějakým způsobem připravili,“ posteskl si trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Jeho tým vstoupil do zápasu nadějně, Nové Veselí přehrával a po poločase vedl o tři branky.

Druhý poločas ale domácím nevyšel, o svůj náskok přišli a dopláceli hlavně na neproměňování šancí. „Rozdíl byl v proměňování vyložených šancí, kterých jsme dnes nedali snad dvanáct. Hlavně z postu pivota a z trháku,“ vykládal po zápase Veřmiřovský.

Logickým úkolem tak pro Kopřivnici bylo, získat ztracené body z domácího utkání v Hranicích.

Začátek utkání v Hranicích byl podobný tomu s Novým Veselím. Kopřivnice od úvodu vedla a mohla se spolehnout na brankáře Marka Žingora, který chytá ve výborné formě a aktuálně je se 129 zákroky v této statistice druhým nejlepším brankářem celé extraligy.

Kopřivničtí po poločase vedli o dvě branky, ale o ničem ještě ani zdaleka nebylo rozhodnuto, domácí byli odhodlání prát se o vítězství až do konce.

To se ve druhé půli také potvrdilo. Hranice Hranice nejprve dohnaly ztrátu a pak se dokonce dostaly i do vedení. Závěr duelu však už patřil opět Kopřivnici, která si vzala v 56. minutě vedení zpět a už ho nepustila.

„Věděli jsme, že Hranice jsou doma velmi těžký soupeř, taky se to potvrdilo,“ hodnotil utkání Veřmiřovský. „Koncovka zápasu byla možná trošku o štěstí a možná trochu o vůli, kterou jsme měli. Jsem za to strašně moc rád a klukům děkuji,“ dodal. V příštím kole Kopřivnice doma vyzve lídra tabulky Plzeň.

DALŠÍ VÝSLEDKY 10. KOLA

Dukla Praha – Brno 33:27, Lovosice – Frýdek-Místek 36:25, Jičín – Maloměřice 33:21. Nové Veselí – Zubří a Plzeň Karviná se hraje 20. 11.

KOPŘIVNICE – NOVÉ VESELÍ 24:28 (15:12)

Kopřivnice: Žingor, Chalupa, Střelec 9/3, Fulnek 5, Gřes 3, Donoso Andalaft 2, Hanus 2, Brito Benítez 2, Bukovský 1, Karban, Zima, Petřík, Polcar, Jonák, Škarpich. Trenér: Veřmiřovský.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 3/3:7/6. Vyloučení: 5:7. ŽK: 1:1.

HRANICE – KOPŘIVNICE 25:28 (12:14)

Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Donoso Andalaft 10/2, Fulnek 7, Střelec 4, Brito Benítez 3, Holbein 1, Karban, Zima, Gřes, Petřík, Polcar, Jonák, Škarpich, Bukovský. Trenér: Veřmiřovský.

Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmičky: 4/6:2/3. Vyloučení: 2:6. ŽK: 3:1. Diváci: 326.