Kůs ve svých pěti startech ztratil jen bod a při svém teprve druhém startu na tomto jediném severomoravském ovále vystoupil na nejvyšší stupeň. „Zná to tady z juniorských závodů, které v Kopřivnici absolvoval a svých poznatků bezezbytku využil,“ přiblížil prezident plochodrážního klubu z Kopřivnice Lumír Morys.

Za sebou nechal mnohem zkušenější a ostřílenější závodníky, když těžil z výborných startů i rychlé agresivní jízdy po vnější stopě oválu kolem mantinelu. O dalším pořadí v mimořádně vyrovnaném závodě se nakonec muselo rozhodovat v dodatkové jízdě. V ní triumfoval předloňský juniorský mistr Martin Málek, když odrazil útoky Filipa Šitery a Richarda Wolffa. Tento úspěšný reprezentant vyhrál první čtyři jízdy, ale pak dojel třetí a zaváhal i v rozjezdu. „Čekalo se spíše vítězství zkušeného Wolffa, ale zatáhla se mu motorka a v závěru už mu to moc nejelo,“ dodal Morys.

Dařilo se i dvěma navrátilcům. Hynek Štichauer návrat po dopingovém trestu oslavil 5. místem, za ním skončil Patrik Linhart, který si vyléčil loňskou otevřenou zlomeninu stehenní kosti. Také kopřivnické klání se bohužel neobešlo bez úrazu. Po střetu s mantinelem nezvládl stroj pražský Pavel Pučko, ale naštěstí to odnesl „jen“ otřesem mozku a zlomenou klíční kostí. Větší štěstí měl domácí Michal Matula, který také po srážce s mantinelem odešel po svých. „Byla na něm vidět přemíra snahy, ze které dělal velké chyby. Psychicky závod nezvládl,“ řekl Morys, jenž byl s průběhem semifinále spokojený. „Počasí bylo pěkné, závody se povedly. Diváci, kteří přišli, viděli hezké souboje i několik pádů.“

Druhý závod této skupiny MR se jede v srpnu v Březolupech, do finále postupuje 7 nejlepších. Kopřivničtí pořadatelé chtějí letos ještě uspořádat mezinárodní měření sil, nejspíše na přelomu srpna a září.

Výsledky: 1. Matěj Kůs (Markéta Praha) 14, 2. Martin Málek (Slaný) 13+3, 3. Filip Šitera (Plzeň) 13+2, 4. Richard Wolff (Markéta) 13+1, 5. Hynek Štichauer (Pardubice) 12, 6. Patrik Linhart (Slaný) 10