„Nebude to vůbec snadné, ale jsem rád, že postup do play-off máme ve svých rukou a nemusíme spoléhat na další výsledky. Je zřejmé, že cesta do něj povede přes tři vítězství za sebou v prvních třech kolech po reprezentační přestávce,“ říká na sklonku osmitýdenní pauzy trenér kopřivnického mužstva Miroslav Bartoň.
Kopřivnice ve zmíněných zápasech, které jsou na programu během pouhých osmi dnů, hraje ve Dvoře Králové, hostí Třeboň a zajíždí na palubovku Frýdku-Místku. Poslední Dvůr Králové má na kontě pouhé dva body, Kopřivnici však v její hale potrápil a rozhodně se nedá čekat, že si na východ Čech místní celek pojede pro jisté dva body.
„Dvůr Králové hraje typicky bojovnou hru bez výrazných osobností, ale doma potrápil nejednoho favorita. Bude to složité hlavně po psychické stránce,“ míní o úvodním střetnutí po reprezentační přestávce dlouholetý kouč týmu. Neméně těžkým duelem bude podle něj přímá konfrontace s Třeboní. „Je to vlastně zápas o čtyři body. V případě neúspěchu se nám na 90 procent cesta do play-off uzavře. Hraje se ve středu, takže výhoda domácího prostředí by mohla mít významnou roli. Vyhrát ve Frýdku pak bude ještě těžší než ve Dvoře Králové,“ tipuje Bartoň a dodává, že šance na postup Kopřivnice do elitní osmičky vidí přibližně padesát na padesát.
Po těchto klíčových střetnutích ještě Kopřivnici čeká doma Karviná a Dukla, poslední zápas pak hraje v Lovosicích. Právě Karvinou a Duklu loni doma překvapila. Karvinou porazila a s pražským celkem po velkém dramatu v závěru o branku prohrála. Dá se něco podobného čekat i letos? „Pokud nás první tři utkání nakopnou, tak budou hráči ve větší psychické pohodě a v domácím prostředí můžeme určitě znovu někoho zaskočit,“ je přesvědčený trenér.
Loni byla v závěru soutěže Kopřivnice v příjemnější pozici. Finiš základní části totiž nebyl v jejím případě bojem o první osmičku, ale snahou o co nejlepší umístění. Tentokrát se týmu na podzim ne všechno povedlo. „Ke spokojenosti schází tři body, které jsme ztratili v závěru kalendářního roku s Plzní a Přerovem. Celkově jsem si pak před sezonou představoval, že naše domácí prostředí bude více nedobytné a soupeři ze střední části tabulky si od nás body odvážet nebudou. Kromě Plzně, o Přerovu nemluvě, jsme ztratili i s Jičínem a Hranicemi. Porazit se nám podařilo jen Lovosice, a to je dost málo,“ vrací se k podzimu trenér.
V právě končící zimní přípravě šla Kopřivnice především cestou přípravných zápasů se silnými soupeři, kteří měli vždy navrch. „Ani jednou jsme nebyli kompletní, takže výsledky nejsou podstatné. Důležité je, že jsme potrénovali fyzičku, rychlý přechod do útoku a návrat do obrany,“ podotýká k duelu s Karvinou a dvěma utkáním se Zubřím Bartoň. Situace okolo marodky, která družstvo v zimní přípravě trápila, je v tuto chvíli o trochu veselejší, i když rozhodně ne ideální. V pondělí začal trénovat Miroslav Rachač, který měl v přípravě problémy s kolenem, Tomáš Veřmiřovský, jenž se na podzim podrobil operaci kolena, už se sice zapojil do přípravy, ale v úvodním zápase se nejspíš neobjeví. Chybějí Martin Hodslavský a Adam Krejčiřík, oba ze zdravotních důvodů. Dlouhodobě nemocný je Samek. „Určité obavy z té marodky mám, ale holt musíme věřit, že náš hodně úzký, ale kvalitní a zkušený kádr ty důležité zápasy zvládne,“ dodal Bartoň.
Rozpis posledních šesti kol základní části ZUBR Extraligy – KH Kopřivnice: 6. února Dvůr Králové (V), 10. února Třeboň (D), 14. února Frýdek-Místek (V), 20. února Karviná (D), 27. února Dukla (D), 7. března Lovosice (V); Třeboň: 6. února Plzeň (D), 10. února Kopřivnice (V), 13. února D. Králové (D), 20. února Přerov (D), 27. února Karviná (D), 6. 3. Zubří (D). (jfk)