Tomu odpovídaly i výsledky ročníku 2012/13. Dukla doma nejprve přehrála svého soupeře o deset branek 31:21, aby posléze vyhrála na Moravě 29:26.

Pražané jsou favority i třetího kola Triglav pojišťovna extraligy. A to přestože nyní dělí oba celky v tabulce pouhý bodík. Dukla je sedmá a Kopřivnice desátá.

Sobotní soupeře spojuje porážka z Jičína, kde Kopřivnice padla 21:31 a Dukla 17:21 i to, že se jejich týmům lépe dařilo v domácím prostředí. Dukla zvítězila v prvním kole nad Zubřím 32:24 a Kopřivnice o kolo později dokázala remizovat s Talentem M.A.T. Plzeň 24:24.

Otázkou zůstává, zda překvapí i tentokrát.

„Remíza s Plzní byla pro veřejnost asi nečekaná a kluky jistě povzbudila, mě ale spíš mrzí, že jsme v závěru neudrželi hubené vítězství," míní trenér Kopřivnice Ivo Vávra.

„Klukům vtloukám do hlavy, že se dá hrát s každým. Šlo to s Plzní, může to jít i na Dukle," pokračuje odhodlaně mladý kormidelník.

„Je ovšem pravda, že s venkovními zápasy za posledních pět let nemáme moc dobré zkušenosti. Nechceme už být nějakým otloukánkem, na kterém si domácí týmy vylepšují skóre. I do Prahy si chceme jet alespoň pro bod. Tipuji, že utkání skončí 25:25," usmívá se Vávra.

ROZHOVOR DENÍKU:

V týmu není potřeba mít jednoho vyloženého střelce, říká spojka Dukly Vojtěch Šik

V loňské sezoně častokrát laboroval se zraněními. Proto se v letní přestávce spekulovalo, že skončí s aktivní kariérou. Nakonec se rozhodl pokračovat, což se ukázalo jako velmi šťastné, neboť v prvních dvou duelech Triglav pojišťovna extraligy výrazně pomohl obraně Dukly a stejně tak zatížil konto jejich soupeřů osmi brankami. O kom je řeč? O třiatřicetileté levé spojce Pražanů Vojtěchu Šikovi.

Vojtěchu, jak hodnotíte vstup Dukly do sezony?

Trochu rozporuplně. Hodně se nám povedl zápas proti Zubří. V něm jsme podali výkon, který bychom chtěli předvádět v dalších kolech. Zklamáním pro nás bylo utkání v Jičíně, které se nám pro změnu nepovedlo. Dojem z něho bychom chtěli proti Kopřivnici napravit.

Rozdíl mezi hrou Zubří a Jičína byl v obranách. Znamená to, že na zataženou umíte hrát a na vytaženou ne?

Dá se to tak říct. Jičín na nás byl velmi dobře připravený a plně eliminoval naši druhou vlnu, ze které bychom chtěli těžit a dávat tak „laciné góly". Jičín má jednu z nejlepších obran v celé extralize. Na takto postavenou obranu je velice těžké se prosadit.

Jakou očekáváte obranu od Kopřivnice?

Připravujeme se opět na zatažený obranný systém 0-6, který by nám, jak doufáme, měl opět vyhovovat. 

Byla v něčem rozdílná příprava na Kopřivnici oproti Jičínu?

Ano, příprava se podle obranného systému soupeře mění. Přizpůsobujeme mu naše útočné kombinace. Jsou to ale signály, které máme zažité už z minulého roku a jen je oprašujeme a pilujeme.

V čem je síla Kopřivnice?

Soupeři mají mladý tým, který před sezonou doplnili o několik zkušených hráčů. Nejdůležitější byl asi příchod gólmana Luďka Fabiána, který pokud má svůj den, tak dokáže zavřít branku. Citelný je i příchod rozehrávače Radka Bajgara (tato spojka na Dukle nenastoupí kvůli jednozápasovému disciplinárnímu trestu, pozn. redakce). Právě kombinace zkušenosti a mládí může být mimořádně nebezpečná.

Je Kopřivnice váš oblíbený či neoblíbený soupeř?

Poslední dobou se nám na Kopřivnici daří, nepamatuji se, že bychom s ní prohráli. Mně osobně se v Kopřivnici moc dobře nehraje, protože je tam specifická hala a kolem hřiště jen málo místa. Vzpomínám si ale, že jsem v dresu Plzně nasázel tomuto soupeři třináct gólů, což je můj extraligový rekord.

To je skvělá porce, o které v letošním ročníku mohou dukelské spojky jen snít. Mají pražské spojky na to, aby dávaly v zápasech stabilně třeba osm branek?

Není potřeba mít v týmu jednoho vyloženého střelce. Je lepší mít několik takových, které jsou v zápase schopné dát třeba pět gólů. Jedince si totiž pohlídáte. Samozřejmě ale mohou Radek Mráz nebo Zdeněk Polášek vylétnout. Možná i já.

Dovolí vám to loket?

Ano, loket už je zklidněný, se střelbou tak problém nemám. Mám vleklé problémy se zánětem achilovky. Ta už nikdy nebude v pořádku. Doufám, že ale mohu být týmu stále přínosný.

Jak hrát na Kopřivnici?

Budeme chtít předvádět naši hru ze zabezpečené obrany, za kterou nám kryje záda Tomáš Petržala. No a pak chodit do brejků. Rychle odskočit a v klidu vyhrát.

Váš tip na výsledek?

Měli bychom dát víc než 25 gólů. Řeknu proto 28:22.