„Přihlásit se mohou muži a ženy od 15 let věku. Jede se pouze jedna kategorie mužů a jedna žen. Povinností je absolvování tréninkové jízdy, ochranná přilba a kolo v perfektním technickém stavu. Každý závodník, který se do závodu přihlásí je srozuměn s tím, že jede na vlastní nebezpečí,“ upozornil jeden z pořadatelů závodu Lukáš Zvarík.

Ačkoli každý jezdec pojede dvě kola, do výsledkové listiny se mu bude počítat jen to rychlejší. „Asi sedm set metrů dlouhá trať vede po účelové lesní komunikaci z velké části mezi stromy. Povrch je hliněný, ztvrdlý,“ popsal Zvarík s tím, že rychlé úseky se střídají s kořenovými pasážemi. Až v samém závěru je trať kamenitá. „Těsně před cílem bude zřejmě instalována lavice či spíše funbox, který půjde buď skočit, přejet nebo objet. Jinak je na trati několik skoků, přírodních i umělých, kterým se ovšem lze vyhnout. Trať je proto vhodná i pro úplné začátečníky,“ naznačil.

Od 8 hodin se budou moci registrovat závodníci. V 9.30 je naplánován start volných tréninků a půl hodiny po poledni se na trať vydá první závodník.