VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivnická atletika má za sebou další úspěšnou sezonu. Snem klubu je stadion

„Absence stadionu nás velice trápí,“ přiznala vedoucí trenérka mládeže a místopředsedkyně Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Jana Feilhauerová.  

13.11.2017
SDÍLEJ:

Kopřivnický atletický klub se může pochlubit širokou mládežnickou základnou, která sbírá řadu úspěchů. Foto: Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice

I v letošním roce potvrdili, že patří ke krajské mládežnické špičce. Mladí atleti z kopřivnického Atletického klubu Emila Zátopka, jehož předsedou je Jiří Harašta, se totiž připomněli řadou skvělých výkonů. Za výtečnými výsledky kopřivnických mladých atletů do 18 let, kterých má klub kolem tří stovek, lze vidět i obrovské množství práce, jak vedení klubu, tak především všech trenérů, kteří se dětem intenzivně věnují.

V klubu, který nese název po čtyřnásobném olympijském vítězi, s dětmi systematicky pracují už od nejmenšího věku až po juniory. „Snažíme se jít cestou všeobecné přípravy až do patnácti let, kdy se teprve děti začínají specializovat na jednotlivé disciplíny,“ informovala vedoucí trenérka mládeže a místopředsedkyně Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Jana Feilhauerová.

K letošním velkým úspěchům patřilo představení mladších žákyň, které se probojovaly do finále oblastního přeboru družstev Moravskoslezského kraje, kde skončily na cenném 3. místě. V kategorii přípravek pak kopřivnické naděje v kraji dominují, což je směrem do budoucna velká přednost.

V Atletické lize minipřípravek (8–9 let), která zahrnovala celkem sedm závodů, si Kopřivnice připsala jasné vítězství mezi děvčaty a druhé místo mezi chlapci. V Beskydském poháru přípravek (10–11 let), která zahrnovala rovněž sedm závodů si kopřivnický klub připsal prvenství dokonce v obou kategoriích, když navíc ovládl všech sedm kol. Obou soutěží se zúčastnily všechny největší krajské kluby kromě Opavy.

V Kopřivnici však vedle kolektivních úspěchů sbírají i individuální ocenění. Junior Tomáš Bortel vybojoval bronz na MČR ve vrhu koulí a zároveň se stal v této sezoně i juniorským mistrem Moravy a Slezska. Dále ční výkony Hany Soukalové, jež ovládla mistrovství Moravy a Slezska mladších žákyň v běhu na 60 metrů překážek. Spolu s Hynkem Bartoněm, který je výborný v hodu kriketovým míčkem, se pak zúčastnila i letní olympiády dětí a mládeže v Brně, kde v týmu Moravskoslezského kraje získala zlato ve štafetě.

Zmíněné trio představuje momentálně špičku kopřivnického atletického ledovce, ale v klubu věří, že je díky široké mládežnické základně čekají ještě další úspěchy. „Třeba Hanče je třináct let a je sice mistryní Moravy a Slezska na překážkách, ale zároveň je skvělá i v hladkém sprintu a umí slušně skákat do dálky i do výšky. Taky je výborná ve vrhu koulí a umí solidně házet oštěpem,“ uvedla příklad všestrannosti svých svěřenců Jana Feilhauerová.

MUSÍ VYUŽÍVAT ŠKOLNÍ HŘIŠTĚ

O šířce kopřivnické základny svědčí i fakt, že předsednictvo Českého atletického svazu odhlasovalo v říjnu zařazení Atletického klubu Emila Zátopka mezi Sportovní střediska Českého atletického svazu, kterých je v ČR 72. „Spojené jsou s tím jak výhody, v podobě podpory činnosti středisek, tak samozřejmě povinností v podobě účasti v soutěžích a členské základny, která je vzhledem k velikosti Kopřivnice opravdu slušná,“ zdůraznila Feilhauerová. 

Kopřivnický atletický klub se na šestibodové stupnici Českého atletického svazu, která rozděluje velikosti klubů podle členské základny, řadí na stupeň číslo 5, kde jsou kluby s členskou základnou 250 – 500 členů. Výše už jsou pouze velkokluby s členskou základnou nad 500 členů.

V Kopřivnici však musí řešit i nepříjemné starosti v podobě absence stadionu, na kterém by byla 400 metrů dlouhá dráha s umělým povrchem a sektory. Klub tak musí využívat školní hřiště kopřivnických škol, která jsou sice zrenovovaná, ale nemají odpovídající rozměry, protože nejdelší dráha má jen 190 metrů. 

„Úplně pak chybí sektory pro hody a skok vysoký, jsou tam nevyhovující sektory pro skok daleký a také bojujeme o prostor s veřejností, která má na hřiště přístup stejně jako my. Na první pohled jednoznačná situace, kdy si můžeme dělat atletiku na pláccích u škol, je totiž v reálu značně komplikovaná a logisticky náročná. Atletika je základem pro všechny sporty a jen v lepších podmínkách nám vyrostou nejen šikovní atleti, ale i další sportovci. Absence stadionu nás opravdu velice trápí,“ poukázala na dlouhodobý problém místopředsedkyně Atletického klubu Emila Zátopka Jana Feilhauerová.

NEMOHOU POŘÁDAT ZÁVODY

Zajímavostí je rovněž fakt, že v České republice jsou podle informací ze svazu pouze čtyři okresy, kde není stadion s 400 metrů dlouhou umělou atletickou dráhou a sektory a právě ten Novojičínský je i přes velice slušnou členskou základnu a atletickou tradici jedním z nich.

Jak je známo, tak letní stadion v Kopřivnici je bohužel v havarijním stavu. Město má sice v akčním plánu jeho rekonstrukci, ale zatím se k ní neschyluje. Jedním z důvodů je to, že zatím stále není dořešena podoba stadionu. To znamená, zdali by na něm po rekonstrukci zůstalo zázemí pro všechny tři sporty (fotbal, atletika, plochá dráha) či jen pro dva z nich.

Atletický klub ze Zátopkova rodiště rovněž trápí nemožnost pořádání závodů. Výjimku tvoří jen silniční běhy, krosy a závody na dráze pro nejmenší děti do 8 let. „Mrzí nás to i kvůli rodičům, kteří své děti nevidí závodit na opravdových závodech. Navíc přicházíme o dotace ze svazu spojené s pořádáním soutěží,“ připomněla kopřivnická trenérka na další nepříjemný fakt.

Tristní je i pořádání závodů na dráze, které jsou určeny pro děti ze škol. Ne však z pořadatelské strany, kterou zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, nýbrž co se týče podmínek. „Okrsková a okresní kola totiž někdy probíhají v těžko uvěřitelných podmínkách,“ dodala závěrem Jana Feilhauerová.

CELKOVÉ BODOVÉ HODNOCENÍ PŘÍPRAVEK:

Atletická liga minipřípravek dívky (r. 2008/09): 1. AKEZ Kopřivnice A 69 b., 2. TJ Slezan Frýdek-Místek 64 b., 3. Atletika Poruba 53 b., 4. SSK Vítkovice 45 b., 5. TJ TŽ Třinec 40 b., 6, TJ Jäkl Karviná 25 b., 7. AKEZ Kopřivnice B 12 b., 8. TJ Valašské Meziříčí 6 b., 9. ŠSK Příbor 2 b., 10. AO Slavia Havířov 0 b.
Atletická liga minipřípravek hoši (r. 2008/09): 1. TJ Slezan Frýdek-Místek 61 b., 2. AKEZ Kopřivnice A 49 b., 3. SSK Vítkovice 48 b., 4. Atletika Poruba 43 b., 5. TJ TŽ Třinec 31 b., 6. TJ Jäkl Karviná 14 b., 7. TJ Valašské Meziříčí 11 b., 8. AKEZ Kopřivnice B 7 b., 9. AO Slavia Havířov 0 b.
Beskydský pohár přípravek dívky (r. 2006/07): 1. AKEZ Kopřivnice A 70 b., 2. TJ Slezan Frýdek-Místek 63 b., 3. TJ Valašské Meziříčí 42 b., 4. TJ TŽ Třinec 41 b., 5. Atletika Poruba 37 b., 6. TJ Jäkl Karviná 35 b., 7. SSK Vítkovice 34 b., 8. AKEZ Kopřivnice B 12 b., 9. ŠSK Příbor 9 b., 10. AO Slavia Havířov 6 b.
Beskydský pohár přípravek hoši (r. 2006/07): 1. AKEZ Kopřivnice A 63 b., 2. TJ Valašské Meziříčí 49 b., 3. Atletika Poruba 42 b., 4. TJ TŽ Třinec 38 b., 5. TJ Slezan Frýdek-Místek 35 b., 6. SSK Vítkovice 34 b., 7. TJ Jäkl Karviná 13 b., 8. AKEZ Kopřivnice B 6 b., 9. AO Slávia Havířov 0 b.

 

 

 

Autor: Dalibor Tobola

13.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 25 000 Kč

Technici v ostatních průmyslových oborech Přijímací technici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 18.6.2018 Požadujeme: SŠ vzdělání technického zaměření, znalost práce na PC; Znalost automobilové technologie; Zkušenosti s organizací práce v servisu - praxe min. 2roky; Velmi dobré komunikační dovednosti; Smysl pro týmovou práci; Osobnost s výraznou orientací na potřeby zákazníků; Řidičský průkaz: B; (C výhodou), Nabízíme: Osobní zainteresovanost na realizovaných výkonech a kvalitě práce servisu; Možnost seberealizace v prostředí značkové sítě; Perspektivu profesního růstu; Moderně vybavené pracoviště; Dobré platové ohodnocení, Výhody: příspěvek na pohonné hmoty, služební automobil, stravné, Kontakt: Zuzana Pončíková, písemně na e-mail: zuzana.poncikova@hyundailxm.cz. Pracoviště: Hyundai lxm motors s.r.o., Revoluční, č.p. 2108, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Pončíková Zuzana, +420 604 191 929.

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Designer 20 000 Kč

Průmysloví a produktoví designéři, módní návrháři Desinatér/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 17.5.2018 a: 18.6.2018 Tonak a.s. se sídlem v Novém Jičíně patří k největším a nejvýznamnějším světovým výrobcům pokrývek hlavy. Dvousetletá tradice výroby spolu se značným know-how zaručují vysokou jakost výrobků, které vyvážíme více než do padesáti zemí světa, od Japonska, přes Severní a Jižní Ameriku, Afriku a samozřejmě celou Evropu., Pokud Vás příběh firmy zaujal a chcete se stát součástí společnosti, o které se píše m.j. ve Forbes, GLANC, ESQUIRE, Žena a Život, pak Vám sdělujeme, že do našeho týmu v Novém Jičíně hledáme vhodné kandidáty na pozici Desinatér /ka., , Co bude hlavní náplní Vaší práce ?, Navrhování a vývoj nových šitých modelů. Vzorování a tvarování šitých výrobků včetně zajištění veškeré potřebné dokumentace pro výrobu. Spoluzodpovědnost za včasnou a kvalitní přípravu kolekcí pro dané období, jakož i příprava kolekcí pro zákazníky. Spolupráce s výrobou a technologií (příprava výrobních podkladů). Sledování vývoje módních trendů návštěvou tuzemských i zahraničních módních výstav a veletrhů, spolupráci s dodavateli a módními institucemi. Komunikace s dodavateli a obchodními partnery Tonaku., Co na Vás čeká?, finanční ohodnocení odpovídající dosaženým výsledkům a odvedené práci, příjemné pracovní prostředí, PP na dobu neurčitou, kreativní práce s vysokým podílem samostatnosti , flexibility a proaktivity, možnost podílet se na rozvoji tradiční české značky, příspěvek na stravování a penzijní připojištění, výrazné slevy na produkty firmy, 5 týdnů dovolené, Nástupní mzda 20 000,- Kč + osobní ohodnocení, Co očekáváme ? , příjemný vzhled, vystupování a úsměv na tváři, minimálně SŠ vzdělání s maturitou, obor textilní podmínkou, zájem o současnou módu, zkušenosti s textilní tvorbou (střihové konstrukce, znalost materiálů, technologie šití, stupňování šablon, …), řidičský průkaz skupiny B ( aktivní řidič), trestní bezúhonnost, znalost světového jazyka nejlépe AJ, práce s PC, znalost grafických programů výhodou, Nástup ihned / dohodou., , Své CV s aktuální fotografií a motivačním dopisem zasílejte na petr.bilsky@tonak.cz. Pracoviště: Tonak a.s., Zborovská, č.p. 823, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Kontaktní email:, .

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 18 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:17.5.2018.A:18.6.2018. Místo výkonu práce Bílovec. Zámečnické práce, montážní práce, kovovýroba. Požadujeme: Svářečský průkaz.. Pracoviště: Atc industry trade moravia s.r.o., ič 28661214, Opavská, č.p. 270, 743 01 Bílovec 1. Informace: J. Dulovčík, +420 607 529 414.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 18 500 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář - výrobní dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:10.4.2018.A:20.6.2018. Místo výkonu práce Studénka. Provádění strojních operací v četě personálu strojovny s profesionálním strojním vybavením, ručním nářadím a strojky v plně vybaveném a čistém prostředí strojní dílny primárně na ranní směně (možno i dvě směny). Výuční list - Truhlář. Zkušenost s truhlářskými stroji, manuální zručnost, technické uvažování, čtení výkresové dokumentace, zodpovědnost. Zaměstnanecké výhody: Práci v dynamicky se rozvíjející společnosti, zázemí stabilní a perspektivní firmy, práce s profesionálním vybavením, odpovídající platové ohodnocení, profesní/platový růst, práce na hlavní pracovní poměr, zaměstnanecké výhody (7,5 hodinová pracovní doba, týden dovolené nad rámec zákona, na vybraných pozicích mobilní telefon, stravenky, výhodná tarifní smlouva s O2 pro zaměstnance a jejich rodiny, možnost dalšího profesního vzdělávání, odměny při významných životních jubileích, příspěvek na dopravu, a další). Telefonický kontakt pondělí až pátek od 13:00 do 14:00 hodin.. Pracoviště: Vagonka interiors s.r.o. - pracoviště studénka, Na Vyhlídce, č.p. 836, 742 13 Studénka 3. Informace: František Urbánek, +420 724 517 045.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vyhráli jste? Statisíce či milion? Pozor, může jít o další trik „šmejdů“

Ilustrační foto.

Senior si nedá pokoj se psaním zpráv. Často i vulgárních

OBRAZEM: V Polouvsí je možno objevit kouzlo vitráží

Kdo má zájem proniknout alespoň trochu do světa vitráží, může navštívit dílnu na zpracování skla, kterou v úterý 19. června večer otevřela v Polouvsí, místní části Jeseníku nad Odrou, Darina Rusková Neuwirthová. 

Sweetsen fest začal, láká návštěvníky na bohatý program

Největší benefiční festival v kraji odstartoval ve středu patnáctý ročník. Velkolepé zahájení se konalo na přehradě Olešná. Kdysi začínal Sweetsen fest jako komorní přehlídka frýdecko-místeckých muzikantů, během 15 let se z něj ale vyklubal fenomén, který nemá v tuzemsku obdoby.

Sloni na špacíru, jak se chová jídlo a hvězdný Ringo Starr: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 20. června 2018.

I. B třída, sk. B: Petřvald s posledním nezaváhal a skončil druhý

Petřvald na Moravě – V posledním utkání sezony zajížděli na hřiště sestupující Dolní Lhoty, kde zvítězili 3:0 a pojistili si tak celkové 2. místo v I. B třídě, skupině B. Petřvald na Moravě, který je jediným novojičínským zástupcem v soutěži, zakončil ročník se ziskem dvaapadesáti bodů a na vítěze z Vřesiny ztratil devět bodů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT