VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivnická golfistka Lucie Hinnerová: Fyzickou kondici si vylepšuji florbalem

Kopřivnice - Vycházející golfová hvězda Lucie Hinnerová, sympatická rodačka z Kopřivnice, začala s golfem teprve před čtyřmi lety, přesto se za tak krátkou dobu dokázala probojovat mezi českou juniorskou špičku. Říká, že je to především díky maximálnímu úsilí a nadšení pro hru. Letos dosáhla skvělého úspěchu i mezi ženami.

1.1.2009
SDÍLEJ:

Lucie HinnerováFoto: Archiv/Lucie Hinnerové

Jak jste vůbec začala s golfem?

Náhodou. Taťka kupoval známému na narozeniny golfovou hůl. Když jsme ji šli vyzkoušet, tak si mě na driving rangu všiml profesionální trenér golfu. Zeptal se mě, jestli to chci zkusit. Neváhala jsem. A začalo mě to bavit. Šla jsem do toho i přesto, že mi trenér říkal, že to budu mít ze začátku těžké, protože jsem nezačala s golfem už od dětství. Většina mých spoluhráčů poprvé držela hůl už ve třech letech. Myslím, že jen tou mou snahou a nadšením jsem se přiblížila na jejich herní úroveň.

Moment, moment. My nezasvěcení nevíme, co to je driving rang? Můžete nám to nějak přiblížit?

Driving rang je v podstatě cvičná louka, kde se trénují dlouhé odpaly.

Takže existují speciální odpaliště na krátké i na dlouhé odpaly?

Ano, na krátkou hru je tzv. putting green, a používá se tzv. putter hůl. Pak je chipping, což je prostor kolem greenu, ve kterém odpalují železy. Železa jsou všechny ostatní hole.

To je spousta nových pojmů. Nedělalo vám problém naučit se je rozlišovat?

Vyloženě problém jsem s tím neměla, možná s některými. Člověk do toho tak nějak spadne.

O golfu se traduje, že je to finančně velice náročný sport. Pokud je to tak, trávíte víkendy na brigádách?

Ne, to ne (smích). Ano, je to poněkud dražší záležitost a všechno si musím platit sama. Mám ale štěstí, že mě podporuje má rodina. Občas mi některé výdaje proplácí klub, ale to jenom na těch turnajích, kde přímo klub reprezentuji.

Za jaký klub závodíte?

Za Golf Club Brno.

To jezdíte na tréninky do Brna?

Ano, jednou za čtrnáct dní na tři dny, kdy trénuji s trenérem. Jinak trénuji sama. Dřív jsem s tím měla trošku problémy, protože nikdo z rodiny tento sport nikdy nehrál, takže jsem neměla nikoho, kdo by mi mohl poradit. Teď už ale dokážu poznat, kde dělám chybu, a odstranit ji. Jsem schopna sama sebe opravit.

A dokážete říct, v čem nejčastěji chybujete?

Největší problém mám s krátkou hrou, doťukáváním do jamky, nebo li puttováním. Nedokáži se moc soustředit, v tomhle si moc nevěřím. Naopak v drivech, těch nejdelších odpalech, si jsem jistá, ty mi většinou vychází.

Když se připravujete sama, kde vlastně trénujete?

Buď v Čeladné nebo v Ostravě. Nejvíce oblíbenou mám právě Čeladnou nebo Kaskády v Brně. Jsou to sice hodně náročné greeny, za to se ale na nich můžu více naučit, získat větší zkušenosti.

To se docela hodně nacestujete…

Dá se říct, že mám procestovanou celou republiku, ale z každého města, kde jsem byla, znám jenom hřiště (smích). Nejčastěji jezdíme závodit na Slovensko, pak do Polska. V zimě trénuji v indooru, kde jen pálím do sítě. To mě moc nebaví. Takže jsem si letošní zimu zpestřila florbalem, díky kterému si můžu vylepšit fyzičku. Naštěstí na zimní soustředění jezdíme do tepla. Letos v únoru jsem byla v Turecku. Teď mě čeká další zimní soustředění, tak se těším.

Říkáte, že si florbalem vylepšuješ fyzičku.To je fyzická kondice při golfu tak důležitá?

Určitě dost. Než projdu jedno celé hřiště, nachodím přes osm kilometrů, navíc se musím soustředit jak na první jamku, tak i na tu poslední osmnáctou. Navíc hřiště není rovné, ale kopcovité, takže je to nakonec slušná túra. K tomu připočítejte ještě dvacetikilový bag s holemi.

Takže nemáte nosiče holí, jak můžeme vidět ve filmech?

Občas mi dělá caddyho můj bratr.

Přejděme k turnajům a lize… Hrajete nejvyšší soutěž v Čechách?

Minulou sezonu jsem hrála extraligu za Čeladnou, to je soutěž nejvyšší. Teď hostuji v Brně, které hraje druhou ligu. Kromě ligových zápasů jezdím na série turnajů, na tzv. křížkové turnaje. Na ty může jet jen ten hráč, který už dosáhl určitého handicapu. Handicap je číslo, které označuje úroveň hráče. Začíná se na 54, a čím jste lepší, váš handicap se snižuje. Já jsem momentálně na 2,6.

To je skvělé. To se určitě můžete pochlubit i nějakými úspěchy…

(smích) S golfem jsem začala v sezoně 2005 a rok od roku mám lepší výsledky. Tak doufám, že to tak půjde dál, jako doteď. V letošním roce jsem se v křížkových turnajích v kategorii žen umístila na druhém místě, což byl pro mě zatím nejvyšší úspěch. Kromě toho jsem letos skončila čtvrtá na mezinárodním mistrovství Slovenské republiky žen na rány. Na mistrovství České republiky na rány jsem letos ve své juniorské kategorii skončila šestá.

A co vás čeká v nejbližší době? Máte nějaké plány do budoucna?

Odmaturovat. Na příštím mistrovství ČR juniorů bych chtěla dosáhnout na medailovou pozici a obhájit svůj úspěch na křížkových turnajích. No a teď mám zimní přípravu. Ta probíhá tak, že pravidelně chodím do fitka, na florbal a dvakrát týdně na golf a snažím se i o regeneraci, takže jednou za týden na masáž. Vyhýbám se bazénu, protože z něho mě všechno bolí. Asi plavu nějak divně.

MONIKA LFEISCHMANNOVÁ

1.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT