Kopřivnické „Fúčko" jasně opanovalo derby nováčků a o výhře nad domácím Top Dogs Nový Jičín rozhodlo už v první dvacetiminutovce.

Kopřivničtí nepolevovali ani po změně stran a domácí futsalisty nadále gólově trestali. Výhru FU řídil nejlepší střelec týmu, Závodný, jenž se trefil čtyřikrát, a hattricky mu sekundovali Galia s Bednářem. To vše mělo za následek drtivé vítězství „Fúčka" 11:3.

V posledním venkovním utkání divizní sezony cestoval kopřivnický Jokerit na palubovku sedmé Opavy a už ve 2. minutě šel do vedení, když se zblízka prosadil Kružliak.

Domácí Opava se však v domovské hale v Hradci nad Moravicí vzepřela a šla do vedení 2:1, náskok Opavských ale bleskově smazal bývalý futsalový reprezentant Buček.

Brankové hody však v první půli pokračovaly a po přihrávce Kružliaka poslal Jokerit znovu do vedení Fendrich. Předposlední celek tabulky se ale nechtěl vzdát lacino a záhy snížil na 3:3. Ve zbývajících minutách první půle už se však trefovali pouze hráči Jokeritu a do šaten šli za příznivého stavu 7:3.

Diváci se nenudili ani s nástupem do druhé půle, kdy Jokerit během pouhých čtyř minut odskočil do pohodlného vedení 10:3.

Domácí Ferram pak dvěma góly upravil na 5:10, ale poté už lovili míče ze své branky pouze Opavští. Zápas nedohrál kopřivnický Makový, jenž vyrazil rukou míč z brankové čáry, následnou penaltu však Medek chytil.

Výsledky 13. kola:

Opava - FC Jokerit Kopřivnice 5:15 (3:7)

B: L. Krčmařík 3, D. Žurek 2 T. Fendrich 4, M. Buček 3, P. Kružliak 3, F. Čevela 2, T. Makový 2, P. Bortel. ŽK: D. Žurek. ČK: T. Makový. Rozhodčí: Přeček, Bokroš. Delegát: Odziomek.

Top Dogs Nový Jičín - FU Kopřivnice 3:11 (0:5)

B: P. Strnadel, L. Dorotík, M. Bajger J. Závodný 4, R. Galia 3, J. Bednář 3, P. Bartoň. ŽK: P. Sláma, M. Bajger, L. Bajer. Rozhodčí: Havlík, Mičkal. Delegát: Navalaný. Diváci: 50.

Krmelín - Parlament Ostrava 3:6 (3:3)

Následující program:

14. kolo:

Pátek 27. února, 18.45 FU Kopřivnice - Opava (hala SOU).

Sobota 28. února, 19.15 FC Jokerit Kopřivnice - Orlová (hala ZŠ Emila Zátopka).

Neděle 1. března, 20.00 Parlament Ostrava - Top Dogs Nový Jičín (hala Sareza).

Předehráno: Baracuda Jakubčovice - Krmelín 5:5.