„Chtěli bychom zopakovat loňské třetí místo, případně jej vylepšit," zní z Jokeritu Kopřivnice

Poté, co předloni ovládli krajský přebor, v premiérové divizní sezoně rozhodně nehráli druhé housle.

„Jako loňský nováček jsme nevěděli, co od divize očekávat, a konečné třetí místo hodnotíme jako velký úspěch i proto, že jsme měli v sezoně enormní počet zraněných a půl sezony jsme odehráli v šesti lidech do pole," připomněl nebývalou marodku kapitán a předseda FC Jokerit Kopřivnice Karel Prchal. Klub vstoupil do sezony s jednou výraznou změnou. „Jedná se o to, že jsme založili oficiální spolek," vysvětloval předseda futsalového Jokeritu. Hrajícím trenérem je nadále velezkušený bývalý reprezentant Michal Buček, jenž připravuje tréninkové jednotky.

Jokerit reprezentuje také B tým, který hraje I. okresní třídu. V divizním kádru skončil ze zdravotních důvodů Ondřej Kocián. „Skončil také Radim Šimek, který však moc nehrál ani loňskou sezonu, a do našeho B týmu se přesunul Aleš Juříček," informoval Prchal.

Kopřivnický Jokerit přes léto omladil svůj kádr, když z B týmu přišel Tomáš Makový a z velkého fotbalu pak další mladík, Tomáš Fendrich. Z SVP Tsunami Příbor přestoupil Petr Bortel a po roční přestávce se do týmu vrátil Adam Hanus. Poslední posilou je pak Michal Dobiáš z United Frýdek-Místek. „Celkově jsme přibrali dost hráčů do A i B týmu, aby se neopakovala situace z loňska, kdy jsme kvůli zranění dohrávali v šesti lidech," vysvětloval dále hrající předseda Jokeritu Kopřivnice. Futsalový klub, jehož vznik se datuje do roku 2008, by v nedávno načaté sezoně rád zopakoval loňské umístění.

FC Jokerit KopřivniceDivizní sezona 2014/2015
Soupiska:
Brankář: Jakub Medek.
Hráči: Michal Buček, Jan Jiříček, Filip Čevela, Petr Bortel, Adam Hanus, Karel Prchal, Petr Kružliak, Petr Dorňák, Tomáš Fendrich, Tomáš Makový, Michal Dobiáš.

„Kdyby se podařilo zopakovat loňské třetí místo, nebo jej případně ještě vylepšit, byli bychom spokojení," předeslal ambice Jokeritu Prchal, jenž se vyjádřil rovněž k favoritům soutěže. „Určitě to bude loňský vítěz Parlament a Baracuda. Oba to jsou zkušené týmy. Na špici může hrát také nováček FU a letos se výsledkově zvedne asi i Krmelín," přemítal kapitán Jokeritu. Kopřivničtí vstoupili do sezony dvěma výhrami, když doma nejprve porazili Krmelín 7:3 a poté deklasovali Top Dogs Nový Jičín na jeho palubovce 11:0. Naposledy však nejtěsnějším poměrem podlehli ostravskému Parlamentu.

„První dva zápasy jsme zvládli na jedničku a zaslouženě zvítězili. Proti Parlamentu to nebyl z naší strany podařený zápas, hlavně kvůli množství zahozených šancí," vracel se ke vstupu do sezony Prchal, jehož celek čeká už dnes večer na oderské palubovce utkání proti Baracudě Jakubčovice. „Očekávám pohledný zápas z obou stran. V Odrách chodí na futsal mnoho lidí, tak snad bude i dobrá atmosféra. Doufám, že se nám podaří odčinit porážka od Parlamentu, ale bude to hodně těžké," nahlédl k dnešní bitvě dvou novojičínských zástupců v soutěži předseda Jokeritu Kopřivnice Karel Prchal.

Kopřivnické „fúčko" už prohání od letošní sezony soupeře v divizi

„Nechceme být kořist snadných bodů. Chceme zaslouženě vyhrávat a být konkurenceschopní," říká kapitán FU Kopřivnice Milan Štěpán

V krajském přeboru jim stačila jediná sezona k tomu, aby si vybojovali postup mezi divizní smetánku. Futsalisté kopřivnického FU zakončili loňský ročník na 2. místě, za vítězným Top Dogs Nový Jičín, a nabídku postupu do divize nakonec přijali.

FU mělo velkou šanci celý loňský krajský přebor vyhrát, ale v posledních šesti utkáních uhrálo pouhé čtyři body. „To nás stálo celkové prvenství, protože byla určitě velká šance celý kraj vyhrát. Loňskou sezonu ale určitě bereme jako velmi úspěšnou. Kraj byl pro nás premiérou a zakončit ho na druhém místě, hned za zkušeným týmem Top Dogs Nový Jičín, je parádní výsledek. Ke konci sezony nám chybělo více zkušeností a trochu štěstí, které nás provázelo v průběhu sezony. Každopádně nelitujeme, druhé místo jsme si určitě zasloužili. Teď jdeme zase dál," vracel se k uplynulému ročníku kapitán FU Kopřivnice Milan Štěpán.

Na téma, zda kopřivnické FU přijme případný postup do třetí nejvyšší soutěže, začali v klubu mluvit už v průběhu minulé sezony. „Jak jsme se ujistili, že to zvládneme finančně, tak jsme byli rozhodnutí téměř definitivně. Samozřejmě, že tam byly i obavy ohledně dopravování a celkově časového vytížení, ale paradoxně vyšlo najevo, že pro nás bude divize přijatelnější než kraj. Ještě jsme čekali, zda na nás zůstane místo, jelikož jsme skončili v kraji druzí, což nám na jistý postup nestačilo. Takže jsme byli v očekávání, ale nakonec jsme tam a jsme za to rádi," prozradil dále Štěpán, hráč fotbalové Kopřivnice.

Co se týká změn v kádru, ta hlavní se udála v brankovišti. Z Komaxu Kunčice pod Ondřejníkem přišel na hostování zkušený gólman Michal Mazoch a stejným směrem posílil FU Kopřivnice také neméně zkušený futsalista, Radim Galia. „V kádru jsme příliš změn nedělali, avšak o co méně jich bylo, o to jsou markantnější. Mluvím tím hlavně o postu mezi třemi tyčemi. Ač neradi, tak jsme našemu dosavadnímu brankáři, Tomáši Beňovi, umožnili hostování v dresu konkurenčních Top Dogs Nový Jičín a dále jsme z našeho rezervního týmu přeřadili do áčka talentovaného Pavla Bartoně. V součtu nám šlo hlavně o to, abychom pro divizi kádr rozšířili a pokud možno nikoho neztratili, což se nám téměř povedlo," komentoval pohyb v kádru Štěpán. FU Kopřivnice reprezentuje ještě B tým, hrající I. okresní třídu.

Z 3. třídy do divize

Klub se oficiálně objevil ve futsalových soutěžích v roce 2009, kdy se přihlásil do 3. okresní třídy. Datuje se rok 2014 a klub už brázdí divizní palubovky. „O letošních ambicích se z pozice nováčka těžko hovoří. Pochopitelně bychom nechtěli udělat žádnou ostudu a nechtěli bychom se trápit na dně tabulky. Náš cíl je hrát pohledný futsal, který se bude líbit jak nám, tak co nejvíce fanouškům. Nechceme být v očích soupeřů kořist snadných bodů. Chceme zaslouženě vyhrávat a být konkurenceschopní," odtajnil cíle „fúčka" Štěpán, jenž dodal: „Hodně jsme zapracovali na tréninkové přípravě, takže všichni věříme, že půjdeme dobrým výsledkům naproti a svého cíle dosáhneme. Favorita si nedokážu tipnout. Moc ty týmy neznám. Ale je jasné, že to může být kdokoli z tria Jokerit, Baracuda nebo Parlament. Osobně věřím i Top Dogs, i když jejich výsledky nejsou zatím to, co bych si představoval."

Kopřivnické FU vstoupilo do sezony 2014/2015 remízou 5:5 na půdě Parlamentu Ostrava a následně pak doma přejelo Orlovou 6:1.

FU KopřivniceDivizní sezona 2014/2015
Soupiska:
Brankář: Michal Mazoch.
Hráči: Pavel Bartoň, Jiří Bednář, Lukáš Burýšek, Tomáš Juřena, Petr Okřesík, Radek Petráš, Martin Polášek, Jiří Závodný, Milan Štěpán, Radim Galia.

Duel 3. kola proti jakubčovické Baracudě byl odložen na 29. listopadu. „Za sebou máme dva zápasy, které jsme zatím zvládli velmi dobře. Hned ten první v Parlamentu byl hodně těžký. Kluci z Ostravy hrají jednoduchý, ale o to účinnější futsal a k tomu mají skvělé individuality. Střetnutí bylo velmi vyrovnané a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec z toho byla, dle mého, spravedlivá remíza. V zápase jsme udělali několik chyb, ze kterých jsme se ponaučili a taky si dokázali, že umíme kombinační přechody zakončit gólově. Zápas s Orlovou byl konečně, po dlouhé době, na domácí palubovce. Utkání jsme zvládli a zaslouženě jsme před našimi fandy brali premiérové tři body v divizi. Takže prozatím v našich řadách převládá spokojenost s dosavadním průběhem sezony. Ale jsou za námi teprve dva zápasy a my musíme ještě hodně makat, abychom přidali další body," má jasno Štěpán.

O rozšíření dosavadního bodového zisku se klub, který byl neoficiálně založen v roce 2008 právě Milanem Štěpánem, ve spolupráci s Lukášem Buráčkem, pokusil včera večer, kdy na domácí palubovce na hale SOU v Kopřivnici hostil Krmelín. „Osobně vůbec netuším, co od Krmelína čekat. Nikdy jsem je neviděl, takže můžu tak maximálně věštit. Informace o herním systému a přednostech soupeře se ještě budeme snažit zjistit. Doufám, že se na ně dobře připravíme a zůstaneme na domácí půdě i nadále stoprocentní. Hlavně kvůli našim skvělým fanouškům, kterým bych chtěl tímto za celé „fúčko" strašně poděkovat," řekl závěrem kapitán divizního nováčka.