První poločas vyrovnaného střetnutí se před slušnou diváckou kulisou více vydařil „Fúčku", které si do šaten odnášelo vedení 3:1. Nadějný náskok z první části však futsalisté FU ztratili během pár minut druhé půle a rázem se za stavu 3:3 začínalo znovu od začátku.

Jedním z rozhodujících momentů byla rozdílová branka na 4:3, kterou po přečíslení vsítil Radim Galia. V závěru to pak Jokeriťáci zkusili bez brankáře, ale dvakrát inkasovali. Jednu branku do opuštěné klece si připsal tak brankář FU Mazoch. Snižující branka Jokeritu už pak druhou porážku v derby neodvrátila a FU se tak mohlo radovat z upevnění 2. místa, které mu patří s 23 body.

Soutěže vedou se sedmibodovým náskokem Jakubčovice, Jokerit je pátý s 18 body.

Na klíčovém momentu zápasu se shodovali zástupci obou kopřivnických divizních celků.

„V poločase jsme sice vedli o dva góly, ale soupeř pak během pár minut srovnal. Nakonec rozhodl náš gól na 4:3. Power-play Jokeritu jsme dobře ubránili a ještě jsme navíc dali dva góly. Bylo to hodně vyrovnané, klasické derby a přišlo dost diváků, což bylo super," uvedl kapitán a zakladatel FU Kopřivnice Milan Štěpán, jemuž ještě chyběla trojice Radek Petráš, Tomáš Juřena a Lukáš Burýšek.

FU zatím naplňuje předsezónní slova svého kapitána: „Nechceme být kořist snadných bodů. Chceme zaslouženě vyhrávat a být konkurenceschopní," řekl na začátku aktuálního ročníku kapitán FU, jehož vznik se traduje do roku 2008.
Jokerit se po vyrovnání na 3:3 nadechoval k obratu, ale důležitou čtvrtou branku nakonec nepřidal.

„Byl to vyrovnaný zápas. Když jsme srovnali, tak bych řekl, že jsme měli mírně navrch, ale pak rozhodla branka na 3:4. Dvě minuty před koncem jsme začali hrát bez brankáře, ale dostali jsme na dvě branky a pak už jsme jenom korigovali," litoval zraněný kapitán Jokeritu Kopřivnice Karel Prchal, jenž týmu chybí celou sezonu.

Více se o víkendovém 12. kole divizní skupiny F dočtete tradičně už dnes ve čtvrtečním tištěném vydání Novojičínského deníku.

Futsalová divize sk. F, 12. kolo

FU KOPŘIVNICE – FC JOKERIT KOPŘIVNICE 6:4 (3:1)

Branky: M. Štěpán 2, R. Galia 2, J. Závodný, M. Mazoch – Bortel, Čevela, Březina, Jiříček. Rozhodčí: Přeček, Havlík. Delegát: Glogar. Diváci: 70.

FU: Mazoch – Štěpán, Bednář, Závodný, Galia, Bartoň, P. Okřesík, Polášek.

Jokerit: Medek, Fajmon – Buček, Jiříček, Čevela, Březina – Bortel, Názalaník, Chromečka, Kružliak, Fendrich.