Na domácí palubovce se postupně střetnou s Frýdkem-Místkem, Hranicemi a slovenskou Šalou. „Ještě pořád se jedná o přípravu před posledním přípravným týdnem. Loni jsme turnaj vyhráli, takže letos bychom chtěli vítězství obhájit. Ale čekají nás kvalitní soupeři. Hranice posílily kvalitními hráči a stejně tak Frýdek-Místek, kam se vrátil Vojta Petrovský. Stejně jako my, i ostatní trenéři ještě budou zkoušet ideální složení sestavy. Cílem je však uhrát co nejlepší výsledek," řekl směrem k domácímu turnaji trenér KH Kopřivnice Ivo Vávra.

Kopřivnice už má za sebou řadu přípravných utkání, na domácí palubovce například porazila Zubří 31:29. „Pro nás určitě cenný výsledek. Možná nás Zubří trošičku podcenilo, ale kluci hráli výborně. Zapojili jsme, stejně jako soupeř, i mladší hráče. Nicméně výsledky v přípravě bývají většinou ošidné," uvedl kopřivnický trenér. Poté přišla remíza s Topolčany (27:27) a výhra nad karvinskou juniorkou (34:19), ve středu pak následovala odveta v Zubří, jež vede od letošní sezony srbský trenér Miroslav Čelič.

„Po velmi dobrém výkonu jsme prohráli 30:34. Soupeř hrál téměř v plné síle a vzhledem k tomu, že hráli kluci, kteří vedle sebe standardně nehrají, to byl velice cenný výsledek. Mladí kluci si ověřili, že se liga dá hrát možná ne hned, ale určitě na to kvalitu mají," ohlédl se za poslední přípravou kopřivnický kouč. Tým se tak nadále připravuje na nový ročník Tipgames extraligy.

„Trénujeme každý den, fyzickou přípravu nahradila příprava herní. Fyzická příprava už je vložená jenom do jednoho dne v týdnu, navíc letos zkoušíme jiný typ přípravy. Zkoušíme hrát více zápasů než obvykle, celkem bychom měli odehrát asi šestnáct přípravných zápasů. Momentálně jsme ve fázi, kdy na kluky čeká jedenáct utkání v sedmnácti dnech. Takže zátěž je teď velká. Jinak probíhá standardní příprava na hale s míčem," prozradil trenér mužského týmu KH Kopřivnice, u kterého skončil manažer Miroslav Bartoň, jenž se bude od nové sezony věnovat pouze mládeži. Na jeho místo přišel zkušený Jaromír Petřek, bývalý extraligový hráč Kopřivnice, který naposledy působil jako manažer v Zubří.

Kromě již avizovaných posil, brankáře Fabiána, jenž naposledy působil v celku Nových Zámků, a Bajgara z Hranic, už budou definitivně oblékat kopřivnický dres další dva hráči. „Jak Ondra Meca, tak i Jarda Petřík u nás zůstávají. Meca přichází na limitovaný přestup a Petřík na hostování. Hostovat můžou jenom dva hráči, takže si ještě necháváme jedno místečko. Plusem jsou také naši mladí kluci, kteří se jeví dobře. Naopak Tomáš Lanči u nás pokračovat nebude," sdělil k hráčskému kádru trenér Ivo Vávra.

Příští týden čeká na Kopřivnici další porce zápasů. V úterý hraje v Povážské Bystrici, ve středu v Hranicích a v pátek přivítá od 18 hodin na domácí palubovce Zlín.

Ostrý start do sezony čeká na svěřence Iva Vávry ve středu 4. září, kdy v rámci 1. kola Tipgames extraligy zajíždějí na půdu loňského mistra z Jičína. Utkání se předehrává z důvodu jičínské účasti v evropských pohárech.