Kopřivnické Pyrrhovo vítězství

Extraligoví házenkáři Kopřivnice potřebovali na Velký pátek uspět v Hranicích, což se jim sice podařilo, ale vítězství pouze o jedinou branku jim už příliš šancí na zachování extraligové příslušnosti nedává. Vávrovi svěřenci totiž potřebovali zvítězit minimálně o dvě branky, tak aby s Cementem neměli horší vzájemnou bilanci.

18.4.2017

Házenkáři Kopřivnice sice vyhráli v Hranicích, ale ve zbylých dvou kolech play-out musí doufat v pomoc soupeřů. Foto: Deník/archiv

Takhle stačí Hranicím, které na úvod play-out vyhrály v Kopřivnici 25:23, porazit v neděli doma poslední Litovel a Kopřivničtí budou bez šance. „Takhle zklamaný jsem ještě z venkovní výhry nebyl," přiznal po dramatickém závěru trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Existenční duel načala Kopřivnice lépe a ve 20. minutě vedla 9:6. Poslední desetiminutovka však vyšla lépe Cementu a do šaten se šlo za stavu 12:12. Kopřivničtí, kteří měli v zápase celkem sedm vyloučení, pak museli dohánět manko, neboť ve 45. minutě prohrávali 14:18.

Kopřivnice však k radosti svých věrných příznivců, kteří ji přijeli do nedalekých Hranic podpořit, výrazně přidala a devět minut před koncem dokázala vyrovnat na 20:20. Domácí pak ale dostali k dispozici další přesilovku a vedli 23:21. Poslední minuty však vyšly lépe Kopřivnici, protože ji na konci 58. minuty poslal z trháku do vedení 25:24 Unger. Hranice pak v následném útoku neuspěly, ale na druhé straně si pak Unger nepřišel na Kučerku.

Patnáct vteřin před koncem dostaly Hranice velice spornou sedmičku, kterou však Mičkalovi lapil výborně chytající Pyško a kopřivnická naděje na výhru o dvě branky žila. Následně přišel oddechový čas hostů a jedenáct vteřin času na poslední útok.

„Zahráli jsme přesně to, co jsme chtěli, ale Honzu Gřese bohužel vychytal Kučerka. Nebylo to však jen o poslední střele. Důležité body jsme ztratily doma s Hranicemi a doma s Litovlí. Když hrajete čtrnáct minut v oslabení, tak je to složité, ale kluci bojovali, hráli srdcem a určitě si zaslouží zůstat v extralize," konstatoval Vávra, jenž si však uvědomuje složitost situace.

Pokud totiž Hranice v neděli dopoledne porazí Litovel, tak Kopřivničtí už ve stejný den od 17 hodiny, kdy hostí Nové Veselí, nebudou mít o co hrát.

Stále však není zcela jasné, jak bude vypadat příští soutěžní ročník české nejvyšší házenkářské soutěže a kolik se v ní vlastně představí týmů. Jistotou je pouze fakt, že sešlo z plánované Česko-Slovenské Extraligy.

TJ CEMENT HRANICE – KH KOPŘIVNICE 24:25 (12:12)

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 3/4 – 6/8. Vyloučení: 3:7. Diváci: 257.

Nejvíce branek Hranic: P. Magrla 6, Mičkal 5/3, Horut a Andrš po 4.

KH Kopřivnice: Pyško, Žingor – Střelec, Rachač 4/4, Zima, Jan Gřes 5, Mička, Petřík, Jiří Gřes 2, Unger 3, Martinát, Gelnar, L. Veřmiřovský, Hanus 3, Mynář 6/2, Bukovský 2. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylý výsledek play-out: Litovel – Nové Veselí 27:34.

Extraliga házenkářů – play-out:
9. Nové Veselí 4 3 0 1 117:97 23
10. Hranice 4 3 0 1 99:95 19
11. Kopřivnice 4 1 1 2 97:109 17
12. Litovel 4 0 1 3 98:110 8

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vzpomínkové setkání k 28. výročí listopadových ve Frenštátě pod Radhoštěm.
12

Na setkání zazněla také Modlitba pro Martu

Paraglidistu sundali ze stromu hasiči.

Zavětveného paraglidistu museli ze stromu sundat hasiči

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech Česka místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě.

Se záchodky to v okrese není tak zlé

Podle záchodu poznáš kulturu národa, praví jedno přísloví. Dá se říci, že na Novojičínsku to s veřejně přístupnými záchodky není špatné.

Deník nám fandí: ŠSK Bílovec

Redakce bude každý týden v pondělí v tištěné verzi Deníku zveřejňovat skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.