Takhle stačí Hranicím, které na úvod play-out vyhrály v Kopřivnici 25:23, porazit v neděli doma poslední Litovel a Kopřivničtí budou bez šance. „Takhle zklamaný jsem ještě z venkovní výhry nebyl," přiznal po dramatickém závěru trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Existenční duel načala Kopřivnice lépe a ve 20. minutě vedla 9:6. Poslední desetiminutovka však vyšla lépe Cementu a do šaten se šlo za stavu 12:12. Kopřivničtí, kteří měli v zápase celkem sedm vyloučení, pak museli dohánět manko, neboť ve 45. minutě prohrávali 14:18.

Kopřivnice však k radosti svých věrných příznivců, kteří ji přijeli do nedalekých Hranic podpořit, výrazně přidala a devět minut před koncem dokázala vyrovnat na 20:20. Domácí pak ale dostali k dispozici další přesilovku a vedli 23:21. Poslední minuty však vyšly lépe Kopřivnici, protože ji na konci 58. minuty poslal z trháku do vedení 25:24 Unger. Hranice pak v následném útoku neuspěly, ale na druhé straně si pak Unger nepřišel na Kučerku.

Patnáct vteřin před koncem dostaly Hranice velice spornou sedmičku, kterou však Mičkalovi lapil výborně chytající Pyško a kopřivnická naděje na výhru o dvě branky žila. Následně přišel oddechový čas hostů a jedenáct vteřin času na poslední útok.

„Zahráli jsme přesně to, co jsme chtěli, ale Honzu Gřese bohužel vychytal Kučerka. Nebylo to však jen o poslední střele. Důležité body jsme ztratily doma s Hranicemi a doma s Litovlí. Když hrajete čtrnáct minut v oslabení, tak je to složité, ale kluci bojovali, hráli srdcem a určitě si zaslouží zůstat v extralize," konstatoval Vávra, jenž si však uvědomuje složitost situace.

Pokud totiž Hranice v neděli dopoledne porazí Litovel, tak Kopřivničtí už ve stejný den od 17 hodiny, kdy hostí Nové Veselí, nebudou mít o co hrát.

Stále však není zcela jasné, jak bude vypadat příští soutěžní ročník české nejvyšší házenkářské soutěže a kolik se v ní vlastně představí týmů. Jistotou je pouze fakt, že sešlo z plánované Česko-Slovenské Extraligy.

TJ CEMENT HRANICE – KH KOPŘIVNICE 24:25 (12:12)

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 3/4 – 6/8. Vyloučení: 3:7. Diváci: 257.

Nejvíce branek Hranic: P. Magrla 6, Mičkal 5/3, Horut a Andrš po 4.

KH Kopřivnice: Pyško, Žingor – Střelec, Rachač 4/4, Zima, Jan Gřes 5, Mička, Petřík, Jiří Gřes 2, Unger 3, Martinát, Gelnar, L. Veřmiřovský, Hanus 3, Mynář 6/2, Bukovský 2. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylý výsledek play-out: Litovel – Nové Veselí 27:34.