Kopřivnickým nepomohl ani výtečný vstup do zápasu, ve kterém vedli v 8. minutě, po trefách Podlezla a Kubátka, již 2:0. Slovan pak však brzy srovnal a oba své údery vměstnal do 37 vteřin.

Domácím však ještě v první části vrátil vedení junior Fojtů, jenž z úhlu překonal Blakalu. Ve druhé dvacetiminutovce využil přesilovku dělovkou Lichnovský a bylo to už 4:2.

„Rozhodly zkušenosti. Hráči soupeře jich měli více, než našich pět juniorů v sestavě a to rozhodlo," konstatoval trenér Vikingů Marek Jehlár, jehož tým šel do poslední třetiny s vedení 5:3, ale ani to nestačilo.

Havířov pak totiž vrhl všechny síly do útoku a domácí brejky k důležité pojistce nevedly. Hosté se tak necelých deset minut před koncem řádné hrací doby radovali z vyrovnání na 5:5 a ve druhé minutě prodloužení rozhodl o havířovském obratu Kroček. „Zápas jsme mohli dovézt do vítězného konce, ale bohužel se nám to nepodařilo. Doufám, že pro naše hráče to byla zkušenost a opět impulz na sobě dál pracovat," doplnil Jehlár.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE – TJ SLOVAN HAVÍŘOV 5:6 PP (3:2, 2:1, 0:2 – 0:1)

Branky Vikingů: 7. Podlezl (Lichnovský), 8. Kubátko (Kresta), 18. Fojtů, 35. Lichnovský (Kresta), 38. Kubátko. Rozhodčí: P. Hála, V. Hála. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 62.

FBC Vikings Kopřivnice: Klinka – Zátopek, Podlezl, Sladkovský, Štefek, Kresta, Monsport, Kubátko, Vývoda, Lichnovský, Svatoň, Opatřil, Fojtů, Matula, Šimíček. Trenér: Jehlár.