Nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o kopřivnickém vítězství Opatřil.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří byli nebezpečnějším týmem, což dokumentovali ve 12. minutě, kdy po rychlém protiútoku poprvé překonali Klinku v domácí svatyni. Pro Vikingy mohlo být následně ještě hůře, ale první přesilovku soupeře nakonec Jehlárovi svěřenci zvládli ubránit.

V prostředním dějství nabídli aktéři zápasu celkem šest branek. Kopřivničtí góly Soukala a Opatřila, jenž předvedl sólo přes celé hřiště, otočili skóre a rázem vedli 2:1. Florbalisté z Vysočiny však brzy využili početní výhodu a začínalo se tak znovu od začátku. Ne však na dlouho, protože minutu po hostujícím vyrovnání vrátil vedení na stranu Vikingů Podlezl, jenž se prosadil ve 31. minutě po rychlé rozehrávce. Za pouhé dvě minuty ale srovnal hostující Beránek a ve 37. minutě vrátil Havlíčkobrodským vedení Liška.

Vstup do poslední části vyšel Vikingům znamenitě, když přesilovou hru, která začala v čase 39:56, proměnil Lichnovský, jehož dělovka znamenala srovnání stavu na 4:4. Už za dvě minuty se úspěšnou dorážkou prezentoval Uvíra a Kopřivnice rázem vedla 5:4. Ve 46. minutě mohlo být domácí vedení dokonce dvoubrankové, ale rozhodčí branku pro údajné kopnutí neuznal. O chvíli později už se ale Vikingové přece jenom dočkali a Kubátkova trefa znamenala nadějné vedení 6:4. Hosté se však vzepřeli a v 53. minutě nejprve snížil na rozdíl jediné trefy, aby za další tři minuty poslali zápas do prodloužení, ve kterém však zápas vítěze nenašel. Hrdinou nájezdů se pak stal kopřivnický Opatřil, jenž proměnil své pokusy z 1. a 6. série a druhý bod navíc tak zůstal v Kopřivnici. „Bylo to z naší strany dost ubojované utkání, kdy se nám příliš nepovedla první část. Pak náš výkon gradoval, ale mrzí mě, že jsme neudrželi dvoubrankové vedení. Nepovedla se nám hlavně obranná hra, opět jsme ztroskotali na proměňování šancí, ale dva body beru a jsem za ně rád," vyjádřil se trenér kopřivnických Vikingů Marek Jehlár.

Před Vikingy nyní stojí velká výzva v podobě utkání na palubovce vedoucího celku tabulky, když se v sobotu od 17 hodin postaví Torpedu Havířov.

FBC Vikings Kopřivnice - Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod 7:6 sn (0:1, 3:3, 3:2 0:0, 1:0)

Branky Vikingů: 25. Soukal (Podlezl), 29. Opatřil, 31. Podlezl (Pešat), 42. Lichnovský (Pešat), 44. Uvíra (Šimíček), 49. Kubátko, rozhodující nájezd Opatřil. Rozhodčí: Hála, Szilvási. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1.

Vikings Kopřivnice: Klinka Podlezl, Sladkovský, Baďura, Pešat, Kresta, Kubátko, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Uvíra, Z. Matúš, Šimíček. Trenér: Jehlár. (dtb)