Domácí soptící Draci vlétli do utkání ve velkém stylu a v polovině 2. minuty poprvé překonali Klinku. Bleskové srovnání pak zařídil Vávra, ale Havlíčkův Brod pak přidal druhý zářez, na který v polovině utkání navázal ještě třetím gólem.

V závěrečné dvacetiminutovce museli Vikingové přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a během čtyř minut nakonec dokázali smazat dvougólovou ztrátu, když na zásah zadáka Fojtů navázal kanonýr Vávra.

V prodloužení hraném 3 na 3 našel při přečíslení Vávra Krestu a zásah dalšího obránce rozhodl o kopřivnickém vítězství.

 „I když tomu postavení v tabulce neodpovídá, tak to pro nás byl hodně těžký zápas. Brod hrál aktivně a byl nebezpečný. My jsme si vítězství vybojovali v poslední třetině, kdy jsme se zvedli a konečně začali proměňovat šance. Vítězství je to cenné, protože nás opět posunulo blíže play-off,“ uvědomoval si důležitost výsledku trenér Vikingů Marek Jehlár.

Kopřivničtí florbalisté se nyní představí na vlastní palubovce na hale SOU, když v tradiční sobotní čas od 19 hodin vyzvou šestý Rožnov pod Radhoštěm, který má na svém kontě o tři body méně.

TJ SOKOL HAVLÍČKŮV BROD ERUPTING DRAGONS – FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 3:4 PP (2:1, 1:0, 0:2 – 0:1)

Brnky Kopřivnice: 3. Vávra (Kubátko), 50. Fojtů (Opatřil), 54. Vávra (Šimíček), 62. Kresta (Vávra).

Vikings Kopřivnice: Klinka – Zátopek, Kubátko, Baďura, Štefek, Kresta, Monsport, Jahoda, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Fojtů, Šimíček. Trenér: Jehlár.