Národní liga, sk. Východ, tak nabídne boj o postup do play-off až do závěrečného kola, neboť momentálně druhý celek tabulky Orel Telnice má na devátou Horní Suchou náskok pouhých šesti bodů.

Vikingové zvládli na Karvinsku první třetinu znamenitě, když se dostali do náskoku 4:1, ale prostřední část byla v jasné režii domácích. Horní Suchá nejprve srovnala na 4:4, ale když pak na začátku 37. minuty vrátil Kopřivnici vedení Fojtů, tak se zdálo, že i o druhé přestávce budou mít na své straně náskok hosté. Domácí však předvedli drtivý závěr druhé části, když dvěma góly otočili stav zápasu na 6:5. „Zápas jsme prohráli ve druhé části. V té první jsme hráli dobře a proměňovali šance. Pak jsme soupeře začali pouštět do přečíslení, které trestal,“ zlobil se trenér Vikingů Marek Jehlár.

Horní Suchá byla rázem na konci což dokumentovala i na začátku třetí třetiny, kdy po třech trefách odskočila již do stavu 9:5. Na začátku poslední desetiminutovky pak sice Vávra a Sladkovský zařídili snížení na 7:9, ale ani přes závěrečnou hru bez brankáře už toho Vikingové více nestihli. „Závěrečná třetina nebyla z naší strany úplně špatná, ale bohužel v jedenácti hráčích do pole nám proti početnějšímu soupeři došly síly. Stíhací jízdu jsme i přes drtivý tlak v závěru nezvládli dokončit,“ smutnil kouč Vikingů. Aktuálně šestá Kopřivnice nyní doma přivítá v důležitém utkání poslední Bystřici nad Pernštejnem. Duel se odehraje v sobotu v kopřivnické hale SOU v tradičních 19 hodin.

1. FBK HORNÍ SUCHÁ – FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 9:7 (1:4, 5:1, 3:2)

Branky Kopřivnice: 4. Lichnovský (Kresta), 9. Kubátko, 18. Soukal, 18. Fojtů (Monsport), 37. Fojtů (Jakub Kresta), 51. Vávra, 52. Sladkovský (Lichnovský).

FBC Vikings Kopřivnice: Klinka – Zátopek, Kubátko, Sladkovský, Kresta, Monsport, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Fojtů, Šimíček. Trenér: Jehlár.