Kopřivničtí házenkáři u Řáholce neloupili

/FOTOGALERIE/ Extraligová Kopřivnice prohrála na palubovce Jičína rozdílem čtyř branek a v sobotu doma vyzve páté Brno.

14.2.2017

Utkání HBC Ronal Jičín – KH Kopřivnice.Foto: Josef Hlaváček

Po vítězném domácím obratu proti Karviné si mysleli na bodový zisk také v Jičíně, ale nakonec zůstalo pouze u přání. Kopřivničtí házenkáři totiž v severovýchodních Čechách neuspěli a po výsledku 28:32 zůstávají nadále předposlední.

Jičín tak získal důležité body v boji o play-off a Kopřivnici, která nyní v sobotu hostí od 18 hodin Brno, porazil i podruhé v sezoně.

Babákova družina se sice dostala do vedení 3:0, ale ve zbytku prvního poločasu vedl domácí Ronal převážně o jednu, či dvě branky. Ovšem až na závěrečné minuty. Tam Jičínští zaveleli k výhře, když za stavu 10:9, který svítil na světelné tabuli ve 24. minutě, utekli během následných pěti minut do vedení 15:9.

„Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale v závěru první půle jsme udělali více chyb, než jsme chtěli a Jičín, kterému velmi dobře zachytal Babčaník, nám výrazněji odskočil," litoval trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra nepovedeného závěru prvních třiceti minut.

Jičínský náskok se pak navyšoval také ve druhém poločase a Drbohlav zvyšoval čtvrt hodiny před koncem už na devítibrankový náskok (24:15). Na začátku poslední desetiminutovky vedl Jičín 29:20, ale poté přišla šestigólová šňůra Kopřivnice, neboť Gelnar snižoval v 57. minutě již na 26:29.

Hosté se ve zmíněné pasáži duelu trefili třikrát do prázdné branky, když domácí zkoušeli v oslabení hru bez brankáře. Po hluchém období se však Jičín znovu dočkal, dvěma góly definitivně utekl do bezpečného náskoku a nakonec se radoval z vítězství 32:28.

Jedním z klíčových faktorů utkání byla absence kopřivnické spojky Patrika Fulneka, jenž se zranil den před utkáním.

„V této fázi je to náš klíčový hráč. V přípravě jsme to postavili právě na něm, takže je to obrovský zásah do naší hry a citelné oslabení. Zatím nevíme, jak to bude vážné, ale snad to nebude na delší dobu. V zápase jsme se tak spíše hledali, a i když jsme v závěru stahovali, tak už bylo pozdě a Jičín vyhrál zaslouženě," uznal kouč Kopřivnice.

Na dlouhou štreku domů si tak Kopřivničtí nemohli přibalit ani bod. „Bohužel nám k lepšímu výsledku ještě něco chybělo," doplnil Vávra, jenž stále ještě nemohl nasadit zkušeného Lubomíra Veřmiřovského.

Extraliga házenkářů, 17. kolo:

HBC RONAL JIČÍN – KH KOPŘIVNICE 32:28 (16:11)

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 5:2. Diváci: 640. Nejvíce branek Jičína: Krahulec 9/1, Kubík 4, Šafář 4.

KH Kopřivnice: Pyško, Žingor, Chalupa – Zima 1, Jan Gřes 8, Mička, Petřík 1, Jiří Gřes 1, Unger, Filouš, Martinát 1, Gelnar 2/1, Hanus 8, Mynář 3, Bukovský 3. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylé výsledky 17. kola:

Lovosice – Dukla Praha 33:30, Brno – Nové Veselí 25:24, Karviná – Litovel 38:34, Hranice – Plzeň 25:25, Frýdek-Místek – Zubří 24:32. Dohrávka 15. kola: Plzeň – Zubří 30:25.