Extraligoví házenkáři Kopřivnice, kteří se v play-off objevili naposledy v sezoně 2009/2010, totiž zvládli veledůležitý duel pod Špilberkem a domů si vezli tolik potřebné dva body po výhře 34:29. Aktuálně šestá Kopřivnice je tak velmi blízko k tomu, aby si po osmi letech opět užila atraktivní boje ve vyřazovací části. Jistotu však tři kola před koncem základní části ještě Veřmiřovského družina nemá!

„Věděli jsme, že pokud bychom v Brně nevyhráli, tak bychom to měli s play-off hodně složité,“ uvědomoval si kouč Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jeho tým čekal na dvoubodový zápis od 12. kola, kdy doma porazil Nové Veselí.

V Brně se hrála v první půli vyrovnaná partie, ve které Kopřivničtí většinu času dotahovali těsný náskok Jihomoravanů, kteří nakonec po prvních třiceti minutách vedli 16:15. 

Důležitou postavou utkání byl domácí Hastík, jenž Kopřivnici dlouho trápil. „Nebyli jsme ho schopni uhlídat při hře jeden na jednoho a dával nám branku za brankou. Vytáhli jsme na něj osobku, ale ani to nepomohlo. Ve druhém poločase už se to ale změnilo a díky tomu, že jsme ho dokázali lépe bránit, tak se nám povedlo utéct do náskoku,“ vzpomínal šéf kopřivnické lavičky, jenž navíc vyzvedl výkon novice Holbeina a to jak v obraně, tak v útoku.

V SOBOTU DORAZÍ RIVAL Z FRÝDKU-MÍSTKU

Další výraznou figurou střetnutí byl kopřivnický brankář Marek Žingor, jenž si už delší dobu drží vysoký standard své výkonnosti, a který v první polovině druhé půle zavřel klec, když během patnácti minut inkasoval pouhé čtyři branky. 

Kopřivničtí se naopak v útoku dokázali prosazovat a udělali tak důležitý krok k vítězství, když ve 46. minutě vedli po trefě Hanuse už 27:20. „Marek odchytal už několikátý zápas skvěle. Měl tam důležité zákroky a nám se podařilo výrazněji odskočit,“ hledal další klíče k výhře Veřmiřovský, jehož svěřenci si tak mohli po delší době užít klidnější závěr střetnutí, protože dostatečný náskok udrželi až do úplného závěru. „Je to asi teprve druhý zápas, který jsme vyhráli trošku větším rozdílem. Jinak to je pokaždé vypjaté až do konce,“ připomněl kopřivnický trenér.

Házenkáře ze Zátopkova rodiště nyní čeká v sobotu od 18 hodin atraktivní derby s rivalem z Frýdku-Místku, ve kterém půjde o hodně. Kopřivničtí poté cestují do Hranic a na závěr základní části doma vyzvou Jičín.

„Čekají nás soupeři, kteří jsou za námi, ale taky chtějí do play-off a nic jednoduchého to nebude. Na derby určitě dorazí i fanoušci z Frýdku-Místku a chtěli bychom pozvat co nejvíce diváků, protože by se mohla vyprodat hala. Nechceme nijak kalkulovat, ale věřím, že když v derby zvítězíme, tak už nám play-off neuteče,“ vyjádřil se na závěr Lubomír Veřmiřovský.


SKKP HANDBALL BRNO – KH KOPŘIVNICE 29:34 (16:15)
Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 3/1 – 5/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 503. 


Nejvíce branek Brna: Hastík 8/1, J. Hanták 6, Cáb 3.


KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec 2, Rachač 6, Zima, Jan Gřes 6, Petřík 1, Holbein 5, Unger 1,Hardt, Fulnek, Švébiš, Mráz, Hanus 6, Mynář 5/2, Bukovský 2. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.


Zbylé výsledky 19. kola: Dukla Praha – Hranice 30:20, Jičín – Karviná 24:28, Zubří – Plzeň 24:23, Strakonice – Nové Veselí 24:30, Frýdek-Místek – Lovosice 32:29.