KH Kopřivnice – HK .A.S.A. Lovosice 29:24 (13:13)

Televizní duel rozhodně naplnil předpoklady, co se týče vyrovnanosti, pohlednosti i dramatičnosti. První půle byla vysloveně rovnocennou záležitostí. Kopřivnici sice zařídil v 19. minutě dvoubrankové vedení Gřes, neproměněných vyložených šancí se však chopili Jablonka s Šumou a do šaten se odcházelo smírně. Ve druhé půli přivedla Kopřivnice diváky záhy do varu. Brankář Fabián totiž Lovosice mezi 40. a 45. minutou vychytal, útok byl rovněž neomylný, a domácí tak čtvrt hodiny před koncem vedli 24:19. Zpackali však následnou přesilovku, v níž se blýskla lovosická brankářská dvojice Šálek s Volákem, kteří svůj celek plně vrátili do hry.

„Bohužel přišlo sebeuspokojení, a místo abychom v klidu vedli o šest, sedm branek, soupeř srovnal,“ vrátil se k nepovedené pětiminutovce kopřivnický trenér Miroslav Bartoň. Posledních deset minut ovšem opět patřilo domácím. Znovu zachytal Fabián, výborný Rachač s Prepslem zařídili dvoubrankový náskok, a když v 57. minutě spadla do branky dorážka Šustáčka, bylo zřejmé, že bojovný výkon domácích bude slavit úspěch.

Kopřivnický kouč Miroslav Bartoň měl důvod ke spokojenosti. „Podali jsme velice dobrý výkon v obraně. K útoku mám sice výhrady, navíc jsem měl strach, že nevydržíme fyzicky, ale v posledních deseti minutách Fabián zavřel bránu, což kluky uklidnilo, a nakonec jsme zaslouženě vyhráli,“ konstatoval. „Byl to pro nás strašně důležitý zápas. Rozhodla bojovnost a velký dík patří i Luďovi, který fantasticky zachytal,“ pochválil tým i gólmana, který dnes mnohem více než v posledních zápasech podpořil na spojce Miroslava Rachače, Petr Kichner.
„Hráli jsme bez zraněného Krahulíka, což byla citelná ztráta v obraně, ale výsledek to neovlivnilo. Bohužel jsme nezvládli koncovku. Udělali jsme řadu technických chyb a vychytal nás Fabián,“ komentoval zápas vedoucí družstva Lovosic Stanislav Dorn.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Ďurčík, Lipový, Martnásek, Rachač 8/1, Prepsl 1, Šustáček 5, Hodslavský, Gřes 4/1, Kolmajer 4/2, Kovalák, Kichner 6, Opálka 1.

Sestava a branky Lovosic: Šálek, Volák – Sochor, Šuma 5/2, Měchýř, Kratochvíl 1, Motl 5, Brecko, Miler 4, Havlovec, Jablonka 4, Havlát 2, Kalous 3, Brabec.

Sedmičky: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 4:6. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Diváků: 300. Sled: 10. 5:4, 19. 9:7, 22. 9:10, 28. 11:12, 35. 16:16, 38. 20:17, 44. 24:19, 49. 24:24, 57. 27:24.

Další výsledky 11. kola: Jičín – Přerov 39:25, D. Králové – Dukla 27:28, Zubří – Třeboň 32:16, Plzeň – Hranice 33:29. (jfk)