V této sezoně, prozatím ve dvanácti zápasech, včetně předehrávaného jarního kola v Jičíně, vyhrála Kopřivnice v deseti případech. „Myslím si, že podzim byl z naší strany solidní. Byli jsme dobře připraveni. Úvod sezony byl velice dobrý, potom nastala trochu sestupná tendence jak herní, tak fyzická. Ale to se dalo čekat, protože zátěž byla na kluky značná. Jediné, co mě však trochu strašilo a co nás mohlo ohrozit, bylo, že máme k dispozici, oproti jiným klubům, úzký kádr," vysvětloval trenér mužstva Miroslav Bartoň.

Trenér Miroslav Bartoň.

Trenér Miroslav Bartoň. Foto: Deník/Dalibor Tobola

Mužstvo se muselo během podzimu potýkat také s nepříjemnostmi v podobě zranění. „Postupem času jako kdybychom na podzim ztráceli dech. Takže jsem z toho měl trošku obavy a všechno to pak vyvrcholilo nepovedeným utkáním v Plzni, kde si myslím, že jsme měli zvítězit. Měli jsme také nějaké zraněné hráče, protože kádr starších dorostenců, když není doplněný o mladší dorostence, čítá dvanáct hráčů. To je taky trošku varování před jarní částí, kde bychom chtěli hrát až do poslední chvíle nejenom o medailové příčky, ale i o posty nejvyšší," sdělil kopřivnický trenér a manažer KH Kopřivnice.

Pouhé dvě remízy

Kopřivničtí dorostenci přidali k deseti vítězstvím dvě remízy, když v 5. kole doma remizovali s Karvinou 24:24 a v 11. kole pak v Plzni 30:30. „Určitě nás mrzí ztráta v Plzni. S Karvinou, i když jsme hráli v domácím prostředí, tak to utkání pro mě skončilo morálním vítězstvím, protože jsme ještě dvanáct minut před koncem prohrávali o šest branek. Nezabalili jsme to a ukázalo se, že mužstvo má morální sílu. Věřím, že by to mohlo rozhodnout i v pravděpodobně nejdůležitějších utkáních na jaře, kdy hrajeme jak v Karviné, tak v Zubří. Tam kdybychom uspěli, věřím, že bychom byli na příčce nejvyšší," naznačuje důležité jarní bitvy Miroslav Bartoň.

Právě v týmech Karviné a Zubří vidí kopřivnický kouč hlavní konkurenty v boji o nejvyšší příčky. „Musíme ale samozřejmě zvládnout i doma Duklu Praha a Plzeň. O titulu nechci příliš mluvit. Hlavním cílem bylo připravit kluky na přechod do mužské kategorie, což věřím, že se podaří," doplnil kopřivnický stratég.

Spolupráce s A mužstvem

Kádr starších dorostenců také úzce spolupracuje s extraligovým mužstvem mužů. Jména jako Adam Reček, Marek Bukovský nebo Patrik Fulnek za začínají zabydlovat i v kádru Iva Vávry. První dva jsou také členy dorostenecké reprezentace. „Naše spolupráce s A mužstvem je velice úzká. S týmem mužů jsem na všech zápasech i na některých trénincích. Musíme skloubit obě věci dohromady. Hlavně zachránit mužskou extraligu, aby měli potom dorostenci kde hrát nejvyšší soutěž, a také se pokusit o vybojování medaile, což by byl jeden z největších úspěchů naší mládežnické kategorie," přeje si Miroslav Bartoň.

Mužstvo je v současnosti v plné přípravě na jarní část. „Příprava na jaro probíhá v rámci možností v pořádku. Kluci docházejí na tréninky, až na nějaké menší nemoci. Naštěstí se nám vyhýbají zranění, takže zdraví zatím drží. Právě zranění by pro nás byla největším nebezpečím. Kdyby se nám zranili dva, nedej bože tři hráči, tak by to bylo velice složité. Ale jak říkám, zatím to drží, a také jsem rád, že jsme zvládli předehrávku v Jičíně, kdy už toho měli opravdu všichni kluci plné zuby," upozornil na závěr Miroslav Bartoň.

Tabulka

DALIBOR TOBOLA