Takhle si vstup do nového extraligového ročníku rozhodně nepředstavovali! Házenkáři Kopřivnice totiž v domácím prostředí podlehli favorizované Plzni 29:38, když nezachytili vstup do utkání a první body se tak pokusí získat už v neděli ve Frýdku-Místku.

Kopřivničtí šli v úvodní minutě do vedení po trefě Hanuse, ale bylo to naposledy, kdy měli v utkání oproti favoritovi náskok. Plzenští, které střelecky táhl Stehlík, si postupně začali budovat mírný náskok, který byl v polovině prvního poločasu už čtyřbrankový. Domácím nefungovala obrana podle představ a když k tomu navíc přičteme řadu neproměněných šancí, vedla Plzeň do přestávky pohodlným rozdílem 21:12.

„Zápas se nám nepovedl. Už před zápasem jsem měl bohužel trošku obavy, protože do utkání nenastoupil Čadra, což bylo hodně silné oslabení, protože jsme s ním absolvovali celou přípravu. Rosťa Brůna přišel zraněný z Německa a trénoval s námi teprve tento týden, dále jsme celou přípravu postrádali Adama Očkoviče, který byl s reprezentací a Marek Bukovský bral dlouhodobě antibiotika. My jsme náš mančaft dostali do kupy až poslední týden,“ připomněl komplikace kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský.

Hosté, kteří se mohli spolehnout na velmi dobře chytající Herajta, pak pokračovali v koncentrovaném výkonu i po změně stran a nedopustili žádné komplikace. Kopřivničtí navíc v utkání neproměnili hned pět sedmimetrových hodů, což je proti silnému protivníkovi příliš velký luxus.

Favorit si tak dlouhou cestu domů zpříjemnil dvoubodovým lupem. „Do Kopřivnice jsme zajížděli s velkými obavami, protože jsme tady v loňské sezoně prohráli o jednu branku. Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří dokázali šedesát minut držet plně koncentrovaný výkon,“ cenil si zisku dvou bodů kouč Plzně Michal Tonar starší.

Kopřivničtí však po prvním nezdaru rozhodně nic nebalí. „Stál proti nám velice silný mančaft, který získal v posledních pěti letech třikrát titul a dvakrát se stal vicemistrem. Nesmíme ale věšet hlavu a musíme se dobře připravit na další zápas, abychom se mohli porvat o play-off,“ zdůraznil Veřmiřovský.

KH KOPŘIVNICE – TALENT ROBSTAV M.A.T. PZEŇ 29:38 (12:21)
Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmičky: 11/6 – 2/1. Vyloučení: 2:5, ČK: Šíra (P). Diváci: 300.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Brůna 2, Střelec 2, Zima, Jan Gřes 5, Petřík 6/4, Holbein 2, Unger 2, Antes, Hardt, Fulnek 1, Jonák, Očkovič 4/2, Hanus 3, Bukovský 2. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml. 

Nejlepší střelci Plzně: Stehlík 8/1, Ivancev 6, Tonar 5.

Zbylé výsledky 1. kola:
Nové Veselí - Frýdek-Místek 23:22
Hranice - Brno 31:24
Litovel - Zubří 22:27
Jičín - Karviná 27:26
Lovosice - Dukla Praha 32:30.