Pod trenérem Ivem Vávrou polykají tréninkové dávky, a očekávají tak blížící se start Tipgames extraligy. Házenkáři Kopřivnice odehráli ve středu, po soustředění ve Velkých Karlovicích, první přípravné utkání, když na domácí palubovce přivítali Povážskou Bystrici. V utkání nakonec prohráli 26:27.

„Výsledek ještě nehraje vůbec žádnou roli, protože jsme zkoušeli různé varianty. Nastoupila řada dorostenců a měli jsme, dá se říct, poprvé míč v ruce," vysvětloval Ivo Vávra. V realizačním týmu mužů už skončil hrající asistent Daniel Prepsl a také manažer KH Kopřivnice Miroslav Bartoň, který se bude od nové sezony věnovat pouze mládeži. Jeho místo zaujme zkušený Jaromír Petřek, bývalý extraligový hráč Kopřivnice, který naposledy působil jako manažer v Zubří.

K jistým posilám patří zkušený gólman Luděk Fabián, který už v Kopřivnici kdysi působil. „Na limitovaný přestup jsme získali také Radka Bajgara z Hranic a do přípravy se s námi zapojili ještě Ondřej Meca a Jaromír Petřík, oba s extraligovými zkušenostmi z Frýdku-Místku nebo Karviné. Prozatím jsou na zkoušce, ale jeví se velmi dobře, takže uvidíme," doplnil kopřivnický kouč.

Dalším novicem je odchovanec kopřivnické házené Tomáš Lanči, který má za sebou i působení v Německu. S týmem se připravují také mladíci, kterým už skončil dorostenecký věk Pavel Žižkovský, Matěj Karban, Michal Krpelík a Petr Chalupa. Do přípravy by měli nakouknout také Marek Bukovský nebo Patrik Fulnek. „To jsou ale věkem ještě stále dorostenci. Určitě budeme chtít, aby nějaké penzum tréninků absolvovali i s námi, aby byl jejich výkonnostní růst podpořen tím, že budou v kontaktu s mužským kádrem," objasnil situaci trenér KH Kopřivnice. S týmem se připravuje rovněž mladý střelec Adam Reček.

„Zdravotně je v pořádku. Skončil mu dorostenecký věk, ale vzhledem k tomu, že už za A tým odehrál jednu a půl celé sezony, tak ví, co ho čeká. Nedávno se vrátil z reprezentace, kde byl na otevřeném mistrovství Evropy dorostenců, které se konalo ve Švédsku," informoval Ivo Vávra.

Kádr, kromě jiných, opustil Adam Krejčiřík, který odešel zkusit štěstí do nižší německé soutěže, a nejasná situace je stále kolem Marka Třeštíka. „Zájem z naší strany je, ale Zubří změnilo trenéra a do přípravy tam šli všichni kluci. Pokud by se nám ho podařilo získat, tak někdy koncem srpna, takže uvidíme, jak to celé dopadne," připomněl Ivo Vávra angažování Miroslava Čeliče, coby historicky prvního srbského kouče v české extralize mužů, na lavičku Zubří.

Kopřivnice sehraje v přípravném období před začátkem nové sezony řadu utkání. „Ještě stále nabíráme fyzičku, ale už se snažíme více soustředit i na míč. Liga letos začíná už šestého září, takže nás čeká ještě asi deset přípravných zápasů. Chtěl jsem přípravu zpestřit, takže čím více zápasů odehrajeme, tím lépe. V každém týdnu budeme hrát asi dva zápasy, takže kluky čeká ještě spousta práce. Tým musíme poskládat tak, abychom přispěli nejen k záchraně extraligy, ale také se posunuli o pár příček v tabulce nahoru," řekl závěrem kopřivnický lodivod.

Další ze série přípravných zápasů čeká tým příští týden. V pondělí přivítá doma Karvinou a ve čtvrtek zajíždí k nováčkovi extraligy do Zlína.