Prvoligoví florbalisté Kopřivnice vstoupili do Poháru České pojišťovny ve čtvrtek. V zápase 4. kola jim byl soupeřem FBC Orca Krnov, hrající Moravskoslezskou ligu.

Více k zápasu přiseme v ÚTERNÍM tištěném vydání Novojičínského deníku, v příloze REGION.

Zatímco Krnov se musel probíjet pohárem od 1. kola, Kopřivnice byla, jako prvoligový nováček, nasazena až do kola čtvrtého.

Kopřivnice odjížděla do Krnova jako favorit, bylo ovšem jasné, že ji nebude čekat lehká šichta. „Do Krnova povezeme široký hráčský kádr, a až na pár výjimek, budeme snad kompletní. Před sobotním startem 1. ligy to bude určitě dobrá herní prověrka. Uvidím, jak budou hráči pracovat v jednotlivých formacích, a taky jestli hráči zvládnout úlohu favorita," řekl ještě před pohárovým duelem Deníku trenér Vikingů Marek Jehlár.

FBC Orca Krnov - FBC Vikings Kopřivnice 6:5p (2:2, 2:1, 1:2, 1:0)


K TÉMATU

FBC Bílovec sbíral cenné zkušenostiÚčastník Moravskoslezského přeboru mužů, divize C, FBC Bílovec, se těsně před koncem letní přípravy zaregistroval do Poháru České pojišťovny. První kolo bylo rozděleno na dva dny. Úvodní den Bílovečtí nezískali ze dvou zápasů žádný bod, ovšem druhý den se, díky zisku šesti bodů, dostali na druhé, postupové místo. Druhé kolo již Bílovec odehrál na domácí půdě. Soupeřem jim byl Sokol Ostrava Poruba ze třetí ligy. Diváci se měli rozhodně na co dívat a atmosféra gradovala v prodloužení, kdy vstřelili bílovečtí florbalisté rozhodující branku. Ve třetím kole, které se odehrálo v neděli, hostili už druholigový celek SK P.E.M.A. Opava. Favorizovanému soupeři nakonec Bílovec podlehl 2:8, když se za domácí trefili Marek Vajbar a Petr Kořenek. I tak je pro Bílovecké cesta pohárem, kde nasbírali cenné zkušenosti, obrovským úspěchem. Do své mistrovské soutěže vstoupí už v sobotu na hale Komenského v Bílovci. Dopoledne bude bojovat dorostenecký tým a odpoledne poté mužský kádr.