V extralize Kopřivnice zopakovala loňskou osmou příčku. V posledních sezonách to bylo tak, že jste se každý rok posunuli o kousek výše, nemrzí vás, že se to letos nepovedlo?

Určitě jsme chtěli být alespoň sedmí, a také vedení klubu avizovalo jako cíl sedmé místo. Tím hlavním cílem ale bylo vyhnout se zápasům o udržení, a to se povedlo. Boje o páté až osmé místo pak byly vyrovnané a mohli jsme skončit jak pátí, tak osmí. Nejsou tam tak markantní rozdíly jako mezi první a druhou čtyřkou extraligové tabulky.

V závěru základní části soutěže vám chyběl kousek k tomu, abyste šli do play off z lepší než osmé pozice, nebylo právě to v bojích o konečné umístění rozhodující?

Po zimní reprezentační pauze jsme zvládli tři těžká utkání ve Dvoře Králové, doma s Třeboní a ve Frýdku, která nás udržela ve hře o play off, což nás částečně uklidnilo. V následujících bojích se silnou čtyřkou jsme ale urvali jen bod a nakonec nám chyběl bodík k tomu, abychom šli do play off ze sedmé příčky. Sahali jsme přitom po dvou bodech doma s Duklou a po remíze v Lovosicích. Svou roli to tedy sehrát mohlo, ale loni jsme to třeba ze sedmého místa nezvládli.

Značnou část sezony byla velkou bolestí hra krajních spojek. Považujete právě tento fakt za limitující?

Ve většině zápasů jsme se opravdu potýkali s velkými výkyvy našich krajních spojek, od kterých jsme si před sezonou hodně slibovali. Branky sice dávaly, ale jejich procento úspěšnosti střelby a spousta nejen jejich chyb v obranné fázi naše družstvo připravily o hodně cenných bodů. Takže ano, bylo to svým způsobem limitující.

Neměl jste tendenci udělat během sezony nějaký radikální řez, který by situaci změnil?

Přemýšlel jsem o tom, ale jak z hlediska ekonomického, tak z hlediska kvality spojek na trhu bylo posílení nereálné.

Sáhnout se ale přece dalo i do vlastních řad…

Za zvážení možná stál Ivo Martinásek, ale v přístupu mě nepřesvědčil, že by chtěl zkušenější hráče vytlačit. Až na výjimky nebyl jeho výkon extraligový, ale při zlepšení tréninkové morálky má svou perspektivu.

Co kromě krajních spojek ještě vaši hru negativně ovlivnilo?

Nebyla to ideální sezona po zdravotní stránce, a to sehrálo také velkou roli. Hlavně tedy zranění Krejčiříka a Veřmiřovského nás oslabila na delší dobu. Nemáme v současné době tolik kvalitních hráčů, abychom tuto ztrátu necítili.

Zatím to nevyznívá příliš pozitivně, každopádně uplynulou sezonu asi nemůžete hodnotit úplně špatně, když vám ke splnění cíle chybělo jen opravdu málo…

Přesně tak. V globálu spokojený jsem. Někteří hráči se výkonnostně posunuli dopředu. Věřím, že i když je to běh na dlouhou trať, v následujících sezonách se přiblížíme k šestému místu. Samozřejmě k tomu budeme potřebovat podporu sponzorů, města Kopřivnice a v neposlední řadě fanoušků.

Nakolik je pro vás současný kádr perspektivní?

Je fakt, že družstvo má svou kvalitu, po stránce věkové je velice perspektivní, je v něm ale hodně takzvaných leklých ryb a málo opravdových bojovníků, které bych v týmu uvítal na úkor prozatímní kvality. Nejednou jsme se přesvědčili, co dokáže bojovnost v konfrontaci s profesorským přístupem.

Co můžete pro změnu k lepšímu udělat?

Samozřejmě se jako manažer klubu spolu s vedením a trenéry budu snažit o sestavení co nejlepšího kádru pro příští sezonu, ale tyto věci budou odvislé hlavně od ekonomické situace, která v tuto chvíli není vůbec ideální.

Je pravda, co jste v závěru sezony avizoval, tedy že končíte ve funkci hlavního trenéra mužstva?

Jsem rád, že jsem i po této sezoně cítil podporu vedení klubu a dostal nabídku k prodloužení smlouvy, ale po delším zvažování jsem na výboru klubu oznámil, že bych v příští sezoně extraligové družstvo Kopřivnice trénovat nechtěl. Jsem tady už hodně let, a i když cítím, že kousek po kousku jdeme nahoru, tak bych si od týmu – a tím samozřejmě i tým ode mě – chtěl odpočinout. Je ale pravda, že v tuto chvíli je zatím ve hře více variant.

Další funkce v klubu budete zastávat?

Ano, ve všech dalších funkcích budu dále pokračovat.

Zvažujete trenérskou nabídku z jiného klubu?

Po zveřejnění, že k 1. červnu už bych neměl trénovat kopřivnické družstvo, mě některé blízké kluby kontaktovaly, ale v tuto chvíli to nic konkrétního není.

Kdo by vás měl na postu hlavního trenéra nahradit?

To je věc, která je zatím v jednání. Jasno bychom chtěli mít nejpozději v polovině června.

JANA FEILHAUEROVÁ