Do utkání jste šli s nálepkou jednoznačného favorita, navíc proti poslednímu celku tabulky. Nehrozilo podcenění?

Nyní se nám daří, máme dlouhou šňůru vítězství, takže jakési to podcenění určitě hrozilo. A asi by bylo oprávněné, protože Vyšehrad je objektivně nejslabší tým ligy. Přesto jsem rád, že jsme to zahnali a do utkání vstoupili velmi důrazně. Soupeř prvních pět minut dokonce vůbec neskóroval a my mohli otočit všechny hráče a utkání odehráli velmi dobře. Byli jsme navíc motivováni celý zápas a ukázali svou sílu.

Trenér hostí na pozápasové tiskovce vyzdvihl svůj tým s tím, že uhrát proti Novému Jičínu přes 60 bodů je dobrý výsledek a že je spokojen. Jak je to u vás?

Basketbal se hraje na vítězství nebo na prohru. Ne na rozdíl bodů či na krásu, ani nic podobného. Samozřejmě, když máte po třech minutách zápasu jasně dané, jak utkání nakonec dopadne, tak nebudete potit krev a chyby v obraně se určitě objevit mohly. My jsme určitě s vítězstvím spokojeni.

Forma každého týmu má tvar křivky. U vás je dlouho nahoře. Co to ovlivňuje?

To nikdo neví… Sportovní forma je vrtkavá, není nijak měřitelná ani předvídatelná. Je to složitý problém. Já přesto doufám, že se nás bude držet co nejdéle, a samozřejmě jí musíme jít naproti. To znamená držet v sobě určitou pokoru, trénovat a dobře hrát.

Myslí hráči s delším průběhem série na její prodloužení, nebo spíš očekávají konec, protože tak dopadne každá série?

My si určitě nic negativního nepřipouštíme. Byl bych rád, kdyby hráči měli v hlavách pouze to, jak to prodloužit, jak hrát ještě lépe, a ne hůř. Uvidíme, jak se to povede, ale jdeme jednoznačně pokaždé za vítězstvím.

Nyní hrajete domácí derby proti Opavě. Opava sice nepředvádí to, co na konci loňské sezony, přesto je to nepříjemný soupeř…

S Opavou to nebylo nikdy lehké utkání. Jsou to rychlí hráči, kteří mají dobrou střelbu, a všichni hrají dost tvrdě. S tím se musíme poprat, vnutit jim naši hru a dobře bránit.