„Bohužel jsme nemohli využívat prostory krytého bazénu v Novém Jičíně a museli jsme dojíždět do Ostravy či plavat ve vodách venkovní padesátky. Ale i tak jsme se propracovali ke skvělým výsledkům. Klub pak čekalo kondiční soustředění v Lipníku nad Bečvou, kde ploutve a monoploutve nahradily kola a brusle,“ uvedla jedna z trenérek Laguny Simona Klapcová.

V Turecku se činil především Jakub Kovařík, jenž si v nabité konkurenci doplaval pro dvě zlata. Talentovaný ploutvař se tak stylově rozloučil s juniorskou kategorií. Cenná evropská zlata vybojoval na tratích pod vodou. Trať 50 metrů na nádech zvládl v českém juniorském rekordu a podruhé si vyslechl hymnu na stupních vítězů po závodě 100 metrů RP s dýchacím přístrojem.

Po jeho úrazu v tréninku přitom hrozilo, že do Turecka vůbec neodcestuje. Kovařík však načal juniorský šampionát devátým místem na 100 PP a ve druhém dni už naplno prokázal svoji výtečnou formu, což potvrdil dvěma zlatými kovy. K těm navíc přidal i dvě čtvrté pozice (50 PP na hladině, 4x100 PP) a rovněž i dvě pátá místa (4x100 BF a 4x50 PP).

Další medailová umístění pak Laguně zařídil Jakub Klimpar, jenž se na trati 100 metrů Bifins nejprve kvalifikoval do nabitého finále, ve kterém si pak v novém českém juniorském rekordu v čase 43,33 dohmátl pro bronz. Další dvě pátá místa (50 BF a 4x100 BF) a spokojenost s osobními rekordy pak značí, že Klimpar bude i v příští sezoně patřit k předním evropským juniorům.

V kraulovém štafetovém závodě na 4x100 metrů Bifins se pak s Kovaříkem a Klimparem probojovala do finále i Barbora Svobodová, jež byla třetím zástupcem Laguny na juniorském šampionátu a pro niž je 5. příčka na mezinárodním poli obrovským úspěchem. V individuálních závodech pak navíc bodovala v osobních rekordech na kraulových tratích - 13. místo 100 BF, 15. místo 400 BF v českém juniorském rekordu, 16. místo 200 BF.

Fotbalisté Bílovce (na snímku v tmavém Dresler) si naposledy dojeli pro tři body na hřiště petrovické Lokomotivy.
Cennou výhru z Petrovic vystřelil Střelec