Čtvrtfinálovou sérii play-off 1. ligy proti Hradci Králové, který v základní části a v následné skupině o 1. až 6. místo prohrál ve čtyřiadvaceti utkáních pouze ve dvou případech, rozehráli v pátek večer na palubovce Sokolů. Basketbalisté Nového Jičína prohráli v prvním duelu čtvrtfinále 70:101.

„Ale výsledek až tak neodpovídá průběhu, protože se nám podařilo v jednu chvíli stáhnout rozdíl jen na sedm bodů. Domácí však potom rychle rozhodli a vypracovali si dostatečný náskok,“ ohlédl se za prvním zápasem novojičínský asistent trenéra Martin Zdražil.

Více než tři stovky diváků pak v neděli odpoledne sledovaly v Novém Jičíně druhý díl série, ve kterém se domácím, kterým scházeli Slovák Štec a Leczo, podařilo v první čtvrtině favorita přehrát 18:14.

„Vstup nám vyšel. Dařilo se nám v útoku a hráli jsme pěkný kolektivní basket. Hlavně jsme ale dokázali udržet jejich střelce dobrou obranou a pod košem dobře pracoval s jejich pivoty Pelikán,“ hodnotil domácí partii asistent Davida Hájka.

Ve druhé desetiminutovce však hostující družina zkušeného kouče Lubomíra Peterky skóre otočila a po prvním poločase vedla rozdílem osmi bodů. Ve druhé půli se pak hradecká mašina rozjela naplno a v sérii se ujala vedení 2:0 na zápasy.

„Na konci druhé čtvrtiny jsme bohužel ztratili několik míčů a soupeř dával jednoduché koše. Takhle jsme pak pokračovali i ve třetí čtvrtině a Hradec nás trestal po zbytečných ztrátách a následných protiútocích. Najednou jsme pak prohráli o dvacet bodů. My jsme se potom samozřejmě ještě snažili, ale Hradec má natolik zkušený tým, že už si to nenechal vzít,“ litoval Zdražil. Nejlepším domácím střelcem byl čtrnáctibodový pivot Janík, jenž v prvním duelu nasázel 24 bodů.

Série hraná na tři vítězná utkání se nyní stěhuje zpět do Hradce Králové, kde se hraje v pátek 13. dubna ve 20 hodin. „Bohužel nebudeme mít k dispozici Pelikána a Cholevu, což bude oslabení. Ale i tak se budeme snažit udělat maximum. Soupeř je však trošku někde jinde. Je opravdu vidět, že chtějí postoupit do nejvyšší soutěže,“ dodal Zdražil. Případné čtvrté utkání by se pak hrálo v Novém Jičíně tuto neděli v tradičních 16 hodin.

BC NOVÝ JIČÍN – KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 59:84 (18:14, 26:34, 48:60)

Rozhodčí: Kapaňa, Stáňa, Hecl. Diváci: 327. STAV SÉRIE 0:2 (70:101, 59.84).

BC Nový Jičín: Kelar 4, Omaník, Střítezský, Janík 14, Panák 4, Choleva 5, Klímek 2, Pindroch 6, Pelikán 11, Kováč 10, Jakubu 3. Trenéři: Hájek a Zdražil.

Zbylé čtvrtfinálové série:

Slavoj Litoměřice – Sokol Písek STAV SÉRIE 1:1 (71:67, 65:95), Basket Košíře – SKB Zlín STAV SÉRIE 1:1 (75:62, 78:83), Basketbal Olomouc – BC Vysočina STAV SÉRIE 1:1 (79:67, 61:74).