„Dneska to nebylo dobré,“ neskrýval zklamání Březina. „Byly tam dvě zásadní chyby. Salchow by se ještě asi dal akceptovat, ale i s tím pádem u trojitého axela už jsem ztratil polovinu bodů,“ konstatoval jednatřicetiletý krasobruslař.

„Nemyslím si, že by v tom hrál roli posun času, cestování nebo aklimatizace, spalo se mi báječně. Měl jsem pocit, že jsem možná měl moc síly a vše se mi zdálo trochu moc velké. Nemohu říct, že jsem to dneska měl úplně pod kontrolou,“ litoval Březina nezdarů u čtverného salchowa a trojitého axela. Za krátký program získal 71,60 bodu, o dvacet méně, než je jeho osobní rekord.

Trenérka sportovní gymnastiky Petra Drtílková Cenková z TJ Sokol Moravská Ostrava ve středu 5. ledna v nedožitých 47 letech náhle zemřela.
Smutná zpráva: do gymnastického nebe odešla trenérka Petra Drtílková Cenková

Do Estonska přiletěl ze Spojených států, kde trénuje ve skupině zkušeného kouče Rafaela Arutjunjana společně s americkým mistrem světa Nathanem Chenem. S elitou starého kontinentu se Březina poprvé utkal v roce 2008, o pět let později vybojoval bronz. Po této sezoně plánuje účastník tří olympiád a nejstarší muž startovního pelotonu v Tallinnu ukončit aktivní kariéru.

Jenže, kdo ví… O stejném kroku uvažoval už po olympiádě v Koreji 2018. „To je trošku chyba trenéra,“ se smíchem prozradil Březina. „V olympijském roce jsem měl super výsledky, medaile na obou Grand Prix a účast ve finále, suprově jsem zajel mistrovství Evropy i světa, po kterém mě trošičku popošťouchl k tomu, abych ty čtyři roky ještě jel,“ vysvětlil, proč si závodnickou kariéru protáhl do únorových her v Pekingu, kam se kvalifikoval z loňského mistrovství světa ve Stockholmu.

Plaketu k uvedení do Síně slávy světové organizace zápasu převzal Vítězslav Mácha od předsedy Českého svazu zápasu Bela Svitka 19. září 2020 v ostravském hotelu Green. Teď získal Cenu Emila Zátopka pro českou sportovní legendu.
Mezi legendami. Zátopek byl pro Vítězslava Máchu vzor, teď získal jeho cenu

„Je vidět, že jsem za svou kariéru dělal něco správně a proto byl schopný vydržet tak dlouho, navíc na nějaké úrovni a s lidmi, kteří se pořád mění, jsem schopný i v jednatřiceti závodit. Toho si určitě vážím,“ usmál se ostřílený reprezentant, který mezi českými krasobruslaři nemá konkurenci.

První část soutěže mužů v Tallinnu ovládli osmnáctiletí Rusové. Vede Andrej Mozaljov před Markem Kondraťukem a Jevgenijem Semeněnkem.