S blížící se volejbalovou sezonou pořádá ŠSK Bílovec již zítra, v sobotu 12. září, souběžně hrané turnaje žen a juniorek.

Den plný volejbalu vypukne na ZŠ Komenského v Bílovci od 9 hodin. Druholigové ženy Bílovce se utkání s celkem Happy Opava a s rezervou extraligové Ostravy. Bílovecké juniorky se pak na domácím turnaji postaví těmto soupeřům: Nový Jičín, Frýdek-Místek, VK Karviná, TJ Ostrava B a VA Žilina. Bílovecké starší žákyně se o víkendu představí na turnaji v Žilině.

Šachový Memoriál bratří Kupků

Dům kultury v Bílovci bude zítra patřit šachistům. Tamní oddíl šachu Spartak Bílovec totiž pořádá Memoriál bratří Kupků. Ředitelem turnaje je Břetislav Falhar a hlavním rozhodčím David Klecker z Frenštátu pod Radhoštěm.

Hrát se bude následujícím systémem: Švýcarský systém na 9 kol, 2x 15 min. se zápočtem na Fide, rapid ELO a rapid LOK (při rovnosti bodů bude rozhodovat Buchholz progres počet výher, vzájemná partie a los). Předem přihlášení hráči mají startovné 70 Kč, na místě pak bude cena 100 Kč.

Přihláška platí pouze pro hráče registrované v okrese Nový Jičín, ale právo účasti mají i pozvaní hráči z družstevního města Bílovce Kietrz z Polska. Časový plán turnaje: 8.00 8.45 prezentace, 9.00 zahájení, 9.15 12.15 I. až V. kolo, 12.15 12.45 oběd, 12.45 15.15 VI. až IX. Kolo, 15.30 vyhlášení výsledků (ceny: poháry, plakety, dárkové koše).