CC R. Mroček LKW Jistebník - Torf Pardubice 4:0 (2:0)

Východočeši přijeli na sever Moravy se sestavou plnou mladých hráčů, neboť jim chyběli čtyři hráči základní sestavy, a soupeři odolávali rovných dvanáct minut. Pak ale začalo galapředstavení jistebnických šutérů. Nejprve Malý naservíroval míč Slukovi, který otevřel skóre, a o necelou půlminutu později si oba hráči role vyměnili: Sluka našel Malého a ten zvýšil na rozdíl dvou branek. „Tři naši hráči šli na jednoho domácího, ale Synek spíše nahrál Krayzelovi, než že zakončoval. A z protiútoku jsme inkasovali,“ popsal prezident Torfu Milan Vich, který mužstvo v utkání vedl z pozice kouče.

Příležitost ke skórování měli i hosté, ale proti byl vždy Krayzel. Vysloužil si za to i poklonu soupeře. „Předvedl pár neskutečných zákroků, jednou zastavil míč dokonce hlavou a musel pak být chvíli ošetřován. Určitě ale byl jedním z důležitých hráčů Jistebníku,“ naznačil Vich. Jeho svěřenci doplatili na špatnou produktivitu také po přestávce, a znovu u toho byla dvojice Sluka, Malý. Nejprve propálil Kašpara Malý a střelecký účet uzavřel v poslední minutě, po příhře Hvolky, Sluka. To už ale byl pět minut v brance Pardubic Dufek, neboť Kašpar si lehce poranil kotník. „Z výsledku nejsem ani zklamán. Předvedli jsme myslím docela dobrý výkon. Opostup do play off se ještě určitě popereme, i když teď máme před sebou špatný los,“ poznamenal Vich.

Domácí lodivod Radek Korený byl potěšen ziskem bodů, výkon týmu ho ale nenadchl. „Branku jsme sice nedostali, ale Pardubice přijely oslabeny, takže je otázkou, zda nás dostatečně prověřily. Okénka tam byla, a kdyby nechytal Petr Krayzel, určitě bychom nějaký gól dostali,“ připustil s tím, že s ikonou jistebnického klubu v zádech, Krayzelem, se mužstvo cítí v bezpečí.

Co však současnému Jistebníku schází nejvíce, je klid střelců. O většinu branek v posledních kolech se totiž nejčastěji stará dvojice Sluka, Malý. „Jsou to momentálně tahouni,“ potvrdil Korený a dodal, že ostatní hráči mají spíše psychický problém. „Kluci to mají v hlavách, doufám, že se to brzo zlomí a i ostatní začnou zase dávat góly.“

Branky: 13. a 27. Sluka, 13. a 40. Malý.

Jistebník: Krayzel - Sluka, Hvolka, Malý, O. Jelínek - Žiga, Komár, Čavera, Kašický - Kratochvíl. Trenér Radek Korený

Pardubice: Kašpar (35. Dufek) -Semerád, Růžička, Kubík, Synek -Kostka, Urbanec, Štěpánek, Fidra. Mužstvo vedl Milan Vich

Ostatní výsledky 1. ligy futsalu, 15. kolo: FC Mikeska Ostrava - SK Kladno 1:1, 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto - VŠB-TU Industroprofil Ostrava 2:2, 1. FC Delta Šumperk - Eco Investment Praha 7:4, SELP SV Mladá Boleslav - Bulldogs Hodonín 4:1, zápas FC Benago Praha - FK ERAPACK Chrudim byl přeložen na 21. ledna.