Díru do světa v Kataru sice neudělali, několik slušných výsledků však zaznamenali. „S celkovým zážitkem z šampionátu jsem mnohem spokojenější než po sportovní stránce. Ta mi tolik nevyšla," popisuje dvaadvacetiletý kraulař Kútnik, který obsadil 32. a 48. místo na čtyři sta a patnáct set metrů volným způsobem. „Na přípravu jsem měl k dispozici dost času, ale formu jsem bohužel moc dobře nenačasoval," lituje.

David Kunčar na MS v plavání v krátkém bazénu
v Kataru:
200m znak 22. místo,
200m volný způsob 37. místo, polohová štafeta na 4×100m 13. místo,
štafeta volným způsobem na 4×200m 11. místo.

Jedenadvacetiletý Kunčar si zajistil kvalifikaci do Dauhá na poslední chvíli díky divoké kartě, kterou obdržel chvíli před šampionátem. „Štafety mi vyšly víc než individuální starty, zaplaval jsem v nich určitě osobáky," těší ho jedenácté a dvanácté místo českého družstva. „V individuálním závodě na dvě stě metrů znak jsem si nejlepší čas posunul jen o setinku, s tím spokojený nejsem," komentuje svou 22. příčku odchovanec kopřivnického plavání.

Katar láká svými penězi čím dál víc vrcholových sportovních akcí a plavání není výjimkou. „Všechno bylo luxusní, ubytování, jídlo i vše ostatní. Jediné, co mě překvapilo, byla doprava autobusem na bazén a zpět. Místní řidiči jsou zvláštní. Jednomu trvala cesta dvacet minut, jinému hodinu a půl," směje se starší z dua, jehož specializací stále zůstává dálkové plavání.

Stejný fakt vypichuje i o rok mladší závodník. „Je pravda, že jsme v autobuse strávili hrozně moc času. Čekal jsem, že to pořadatelé vyřeší líp, že třeba vyhradí nějaký speciální pruh. I červené na semaforech trvaly v Dauhá nějak moc dlouho," diví se Kunčar.

Spoře oděná těla, zejména plavkyň, mohou vyvolávat v islámské zemi sporné pocity. „Tohle tam moc neřešili. Tribuna byla dost malá a většinou na ní seděli jen zahraniční diváci. Pár místních se zašlo podívat jen o víkendu a jednalo se spíš o místní papaláše. I když pár zahalených žen jsem spatřil," přibližuje Kútnik.

Oba doplnil na šampionátu Petr Bartůněk, který přesídlil do Komety na podzim z Ústí nad Labem. Nejlíp se mu vedlo ve smíšené štafetě, jež obsadila deváté místo z 27 kvartet. „S tímto výsledkem jsem spokojený. V individuálních závodech jsem ale byl přemotivovaný," mrzelo jej. (jap)