Kuncová v Pekingu nastoupila do individuální soutěže reflexní luk W1/W2. Zde nakonec podlehla v osmifinále Girismenová z Turecka (85:103). Druhou disciplínou, ve které nastoupila, byla soutěž družstev. Trio Kuncová, Černá a Sidková ve čtvrtfinále vyřadilo Japonky (174:167) a poté v semifinále podlehlo Korei 199:184. V boji o bronzové medaile porazilo polskou reprezentaci těsně 184:182. Celkové vítězství zůstalo v držení domácích Číňanek, které zdolaly Korejky vysoko 205:177. „Splnila jsem si svůj sen,“ radovala se Lenka Kuncová.

Jaké to je, vybojovat olympijskou medaili?

Je to moc krásný pocit. Splnila jsem si svůj sen.

Jaká byla situace v Číně? Byla znát místní politická atmosféra?

Určitě ne. Bylo o nás moc dobře postaráno. I olympijská vesnice byla velmi dobře situovaná, takže jsme měli blízko na stadion i do jídelny, prostě všude. Organizačně to měli moc dobře připravené, až jsme byli překvapeni.

Bojovala jste ve dvou disciplínách…

V individuální soutěži, reflexní luk W1/W2, jsem skončila v osmifinále. I tak to stačilo na celkové 10. místo, což znamená, že z reprezentantek České republiky jsem byla nejvýše.

V soutěži družstev to ale vyšlo…

Soutěžilo se v trojicích. Nastoupila jsem s Mirkou Černou a Markétou Sitkovou. Ten den nám to vyšlo. Celkově jsme tak vrátili Japonkám i Polkám porážku z mistrovství světa.

Byla jste nervózní? Konečný rozdíl mezi soupeřkami je nepatrný.

Snažila jsem se na to nemyslet. Hned na úvod střelila Markéta šíp mimo a musely jsme dohánět ztrátu. Řekly jsme si, že není nic ztraceno, a snažily se stav srovnat. Soustředily jsme se na to, abychom závod co nejlépe dostřílely. Přesto, do poslední minuty jsem nevěřila, že se nám to podaří.

Co diváci?

Podporovalo nás jich spousta, bylo to neuvěřitelné. Byl tam pro ně postaven velký koridor a bylo mezi nimi také spousta Čechů.

Jaký bude nyní váš nejbližší plán?

Teď jedu na dovolenou. Původně jsme měli naplánováno Chorvatsko, ale podle předpovědi tam prší. Na dovolenou jedu. Kam, zatím nevím, ale určitě někam za teplem.