Hlásí návrat! Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová se po sedmitýdenní pauze znovu objeví na kurtu. A to stylově. Pětadvacetiletá dvojnásobná wimbledonská vítězka a aktuálně čtvrtá hráčka světa bude o tomto víkendu (18. a 19. dubna) v Ostravě bojovat v rámci semifinálového utkání Fed Cupu proti Francii. „Cítím se daleko lépe, než když jsem hned po té pauze brala poprvé raketu do ruky," řekla Kvitová.

Poslední ostrý zápas jste odehrála před sedmi týdny v Dauhá. Jaké to je být po tak dlouhé době vlastně už zase v závodním oblečení?

Na zápas Fed Cupu jsem se celou tu dobu těšila. Konkrétně na to, že budu moci být zase součástí týmu. Tím, že jsem tady s holkami, pro mě bude návrat po té pauze jednodušší. Jsem si jistá, že i zbytek týdne, který máme před sebou, proběhne ve výborné náladě, v pohodové atmosféře. Prostě tak jako vždycky. Doufám, že mi i tyhle dny na kurtu prospějí a budu moci hrát o víkendu stoprocentně.

K tréninkům jste se vrátila kdy?

Pomalu jsem se sebou začala něco dělat před třemi týdny, naplno trénuju poslední dva.

Bolel návrat do plného zatížení?

Ten bolí vždycky. Pokaždé, když odpočíváte, vaše tělo určitým způsobem vypne a zase do toho nabíhá, objeví se různé bolístky, malichernosti, které, když normálně hrajete, necítíte. To je ale myslím normální. Po pár dnech vše odeznělo a bylo to fajn.

Jak se momentálně cítíte?

Pokud se budeme bavit o psychice, tak v tomhle směru je vše dobré. Mám radost z toho, že mě tenis zase baví, můžu trénovat a hrát. Fyzicky to ale ještě není úplně přesně to, co bych chtěla. Snad tomu tak brzy bude. Věřím, že se mi bude zase dařit a půjde mi to jako předtím.

Hovoříte o tom, že po fyzické stránce to není zcela podle vašich představ. Jste připravená odehrát o víkendu obě dvouhry?

Jsem připravená na to, na co mě kapitán povolá. Máme silný tým, uvidím, jak se to poskládá. Na zápasy nachystaná budu.

Asi každá hráčka přemýšlí, jaký tenis bude schopna po takové pauze předvádět. Jak to máte vy?

Jo, přemýšlím o tom, to se nevyhýbá ani mně. V tomhle ohledu mi strašně pomohly poslední dva týdny ostrých tréninků. Cítím se daleko lépe, než když jsem hned po té pauze brala poprvé raketu do ruky. Každý trénink je lepší a lepší, snad forma na víkend vygraduje. Vzpomínám na loňské listopadové finále proti Němkám v Praze a týden před ním nebyl ideální. No a víkend byl slušný. Věřím, že to teď v Ostravě bude podobné.

Čekají vás nebezpečné Francouzky, na druhé straně vaše síla je obrovská. Všechny čtyři hráčky jste na žebříčku WTA výše než soupeřky. Přijímáte to, že jste jasné favoritky?

Nevím, jestli jasné, ale favoritky jsme, na nic se nebudeme vymlouvat. Máme výhodu domácího prostředí, kde jsme dlouhodobě velice úspěšné. Rolí favoritek se určitě nezříkáme.

Do semifinále postoupily Francouzky přes Italky, které naposledy triumfovaly ve Fed Cupu v roce 2013. Překvapilo vás to?

Abych řekla pravdu, tak jo. Hlavně ten poslední bod, kdy porazily ve čtyřhře nesmírně silný pár Errani s Vinci. Opravdu jsem to nečekala, navíc se hrálo v Itálii na antuce. Ale zase je to sport, Fed Cupu, tedy něco jiného než turnaje.