Sportovci veleúspěšného klubu z Nového Jičína tak mají před sebou novou výzvu, navázat na úspěšnou sezonu z loňska. Šest ploutvařů Laguny Nový Jičín splnilo reprezentační limity a reprezentovalo Českou republiku na šampionátech: Matěj Obšivač na mistrovství světa dospělých a Petr Španihel, Jakub Jarolím, Jan Bartek, Martin Mazáč a Klárka Křepelková na mistrovství Evropy juniorů.

Po jarním titulu mužů a bronzové medaili žen na MČR družstev vyplavali ploutvaři Nového Jičína na republikových šampionátech jednotlivců ve všech věkových kategoriích rekordní počet medailí – 128. Z tohoto počtu se o 52 titulů mistra republiky zasloužilo celkem 11 závodníků. Titul nejrychlejšího muže, ženy si přivezli Matěj Obšivač, Martin Mazáč, Jakub Jarolím, Petr Španihel a Klárka Křepelková. Juniorským mistrem republiky se stali reprezentanti Mazáč, Jarolím a Španihel, dorostenecké tituly pak vybojovali Veronika Rosová, Ondřej Dofek a Nikola Jurečková. Tituly žákovského mistra republiky mají Dan Hanák, Klára Křepelková, Filip Hlavica a Lukáš Podzemný.

Zatímco pro žáky a dorostence bylo mistrovství republiky vrcholem sezony, junioři mistrovstvím profičeli v přípravě a povedlo se jim závěrečné vyladění formy na evropský šampionát (6 medailí). Závěrečnou tečku dodal postupem do finále mezi muže na mistrovství světa dospělých Matěj Obšivač.
Na mezinárodním poli se nejednalo o jediný úspěch. Ploutvaři plavali celkem 4 kola světového poháru. Nejúspěšnější závodník, Jakub Jarolím, je po šesti kolech v čele světového poháru 2011, stejně jako juniorský tým, a Martin Mazáč je momentálně na třetím místě.

Mráčkem na sportovním nebi je pouze neúčast Laguny ve finále tohoto podniku. To se koná koncem září v Číně a klub na účast nemá finanční prostředky.

Ještě jednu radost prožili mladí závodníci. Na ME juniorů v Maďarsku byli oceněni pořadatelem cenou fair play. Jakub Jarolím totiž pomohl ruskému závodníkovi. „Mistr Evropy Molotkov měl na startu 100 RP problém s dýchací automatikou a tlakovou lahví, a tak mu jeho soupeř Jakub Jarolím „hodil“ z tribuny nejprve svoji automatiku a poté i vlastní láhev. Souboj v duchu fair play,“ prozradila trenérka Laguny Simona Klapcová.

Celkově se pak evropský šampionát vydařil. Právě Jakub Jarolím vybojoval v Maďarsku 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Tvrdé nominační limity na evropský šampionát splnilo hned 5 novojičínských závodníků, jež z plaveckého bazénu v Miskolci vylovili celkem 6 medailí a překonali 17 českých rekordů.

Vicemistr Evropy Jakub Jarolím získal medaile v podvodních disciplínách na 50 metrů RP na nádech a 100 metrů s dýchacím přístrojem. Ploutvař Petr Španihel získal 2 bronzové medaile v plavání na hladině na 400, 800 PP. Třetím medailistou byl Martin Mazáč, úspěšný v padesátimetrovém sprintu na hladině, kde skončil třetí.

„Společně pak ploutvaři Klubu vodních sportů Laguna Nový Jičín, ve složení Jan Bartek, Martin Mazáč, Jakub Jarolím a Petr Španihel, vybojovali bronz ve štafetě na 4x100 metrů PP,“ dodala Klapcová a uzavřela: „Talentovaná Klárka Křepelková, nejmladší účastnice mistrovství Evropy, přidala pěkné sedmé a osmé místo na 100 RP a 200 PP a Jan Bartek osmé na dvoustovce PP. Novojičínští junioři takto uzavřeli svoji velmi úspěšnou sezonu.“