Vítězný tým juniorů, který ve světovém poháru startoval ve složení Jakub Jarolím, Petr Španihel, Martin Mazáč, Ondřej Dofek a Tomáš Zelík, vyhrál celkem tři kola světového poháru. Ve finálovém kole v Egyptě skončil na druhé pozici, v celkovém bodování mezi 101 světovými družstvy nasbíral 1749 bodů a zvítězil. Vítězství uhájil před silným ruským Ural Teamem (1382 bodů) a egyptským Shooting klubem Katama (1075 bodů).

Družstvo juniorek KVS Laguny startovalo v konkurenci 88 týmů a složeno bylo z ploutvařek Kláry Křepelkové, Veroniky Rosové, Martiny Hanzelkové, Venduly Figarové, Lenky Kokešové a Nikoly Jurečkové. Do Nového Jičína přivezlo fantastické prvenství s 1569 body, opět před Ural Teamem z Ruska, jenž nasbíral 1134 bodů, a děvčaty z Ukrajiny Teamem 47SK (1080 bodů).

Vedení klubu a trenérky Simona Klapcová s Irenou Musilovou jsou z výsledků sportovců nadšeni. „Jsme na vrcholu," prohlásil šťastný prezident Klubu vodních sportů Laguna Josef Nekl a k velkému úspěchu dodal: „U chlapců se od počátku sezony tyto výkony očekávaly a činnost klubu jim byla podřízena. Dívky se postupně kolo od kola zlepšovaly a vypracovaly se na medailové pozice a poté, co měly možnost díky finanční dotaci města startovat také ve finále v Egyptě, v tréninku zabraly a dosáhly také na světovou špičku".

Velký podíl na úspěchu mladých ploutvařů a ploutvařek má v tomto sportu také spolupráce. „Jde o spolupráci vedení klubu se základní školou Nový Jičín Komenského 68. Ta sportovcům v rámci tříd s rozšířenou výukou sportu umožňuje absolvovat potřebné množství tréninkových jednotek i v hodinách školního vyučování. Vítězové jsou absolventy nebo současnými žáky této školy, a našim ploutvařům se tak dostává potřebné péče. A výsledky se dostavuji," ocenil vzájemnou spolupráci prezident klubu Josef Nekl.

Ještě více se o senzačním úspěchu ploutvařů z novojičínské Laguny, kteří dobyli svět, dočtete v úterním vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region. (dtb)