Závěrečné čtvrté a zároveň finálové kolo tak bylo, spolu se závěrečným vyhodnocením, pod taktovkou domácího týmu Laguny Nový Jičín. Závodilo se celkem ve čtyřech věkových kategoriích (E0, E, D, C) a jedné společné kategorii juniorů a seniorů (B+A) a to ve třech potápěčských disciplínách - kraulové disciplíně na 100 metrů Bifins, středotraťařské dvoustovce PP a sprintu na 50 metrů plavání s ploutvemi na hladině.

Ploutvaři Laguny si v domácím bazénu vyplavali 47 cenných kovů a z toho bylo 35 v bodovaných kategoriích dětí a mládeže. Nejúspěšnější byli dorostenec Jakub Kovařík a nejmladší žák Jakub Mizera, kteří získali tři zlata. Kovařík dokonce zaplaval dva nové české dorostenecké rekordy, když 100 metrů Bifins zvládl v čase 42,71 a dvoustovku s monoploutví měl pak za 1:27,46. Zlatou medailí se dále mohli pyšnit také Kamila Kiesewettrová (50 PP), Marie Chovancová a Jiří Hanzelka (100 BF), Zuzana Fabíková (50 PP, 100 BF) a Patricie Chalupová (100 PP).

close NEJLEPŠÍ dorostenci Středoevropského poháru mládeže 2016. Vítěz Jakub Kovařík, stříbrný Jakub Klimpar a bronzový polský závodník Kristian Albrecht. info Zdroj: Laguna Nový Jičín zoom_in JAROLÍM SE NOMINOVAL NA SVĚTOVÉ HRY

Největší tahákem soutěže byl bezesporu start českého reprezentanta ve službách Laguny Jakuba Jarolíma, pro něhož byl start před domácím publikem pořádně motivující. „Však taky zaplaval jeden z nejlepších světových časů v krátkých ploutvích na 100 metrů BF (40,79) a dva osobní rekordy na hladině. Při 50 PP pokořil hranici šestnácti vteřin, když dohmátl v čase 15,91 a na dvoustovce triumfoval vítězstvím za 1:25,15," připomněla parádní výsledky svého svěřence trenérka novojičínské Laguny Simona Klapcová.

Současný nejlepší závodník Laguny Jakub Jarolím se vůbec jako první ploutvař z ČR dokázal nominovat na Světové hry, které hostí koncem července 2017 polská Wroclav. Kromě Světových her, které jsou přezdívány jako Olympijské hry neolympijských sportů a také se konají jednou za čtyři roky, čekají Jarolíma ještě klasicky závody světového poháru, červencové mistrovství Evropy a především pak zmiňované Světové hry.

Laguna ovládla nejen 4. kolo, ale také celkové pořadí letošního ročníku Středoevropského poháru mládeže. Druhý skončil polský klub Jastrzebie Zdroj a třetí byl slovenský Careta Zvolen.

Celkové pořadí medailových novojičínských ploutvařů v ročníku 2016:

Kategorie dorostu C: 1. Jakub Kovařík, 2. Jakub Klimpar, Barbora Svobodová, 3. Dita Dimiděnková. Kategorie staršího žactva D: 2. Jiří Hanzelka, Marie Chovancová. Kategorie mladších žáků E: 1. Kamila Kiesewettrová, 3. Daniel Poljaskovskij. Kategorie nejmladších žáčků E0: 1. Jakub Mizera, Patricie Chalupová, 2. René Novotný, 3. Zuzana Fabíková.