Klub vodních sportů Laguna Nový Jičín si, v součtu bodů za všechna čtyři kola poháru, odvezl hlavní cenu – první místo v bodování klubů. Na stupně vítězů se v celkovém hodnocení SPM probojovalo 8 ploutvařů Laguny, žáků a absolventů Základní školy Nový Jičín, Komenského 68.

„Do bodování roku 2009 se započítávaly pouze kategorie mládeže, tj. kategorie mladších žáků, starších žáků a dorostenců, přičemž každý z 250 českých, polských a slovenských sportovců absolvoval 12 disciplín sportovního potápění,“ přiblížila trenérka KVS Laguna Nový Jičín Simona Klapcová.

V kategorii C, věkové kategorii dorostu, se podařil závodníkům Laguny Nový Jičín neuvěřitelný hattrick. S počtem bodů 9603 zvítězil český reprezentant Jan Bartek, druhé místo patří Petru Španihelovi za 9026 bodů a na třetí příčku se, díky výsledkům v závěrečném kole poháru, probojoval Jakub Jarolím, ziskem 7846 bodů.

Úspěšné hochy následovaly novojičínské dívky. Zvítězila Radka Svobodová s 8613 body, druhou příčku v celkovém bodování získala Vendula Figarová, se součtem 7707 bodů.

Mezi žáky se v kategorii D, starší žáci, na stříbrné pozici umístil Ondřej Dofek, ziskem 7965 bodů, a v kategorii E – mladší žáci skončil bronzový Daniel Hanák s 5801 body.

Nejúspěšnější ploutvařkou letošního ročníku mezinárodního poháru mládeže se z hlediska počtu medailí stala jedenáctiletá žačka Klára Křepelková, která z 12 startů vylovila 11 zlatých medailí a v celkovém bodování zvítězila ziskem 11 042 bodů.

„Všichni ocenění závodníci i jejich sportovní přátelé se s letošní soutěží rozloučili v doprovodu Mikuláše, anděla i čerta při společenské akci,“ uzavřela Klapcová.