V silné mezinárodní konkurenci závodníků Polska, České republiky a Slovenska vyplavali 31 medailí, překonali 3 české a 10 klubových rekordů, a do Nového Jičína přivezli týmové vítězství posledního kola. Druhé místo v klubech obhájil domácí Nautilus, třetí, stejně jako v kolech předchozích, Zlín.

Sedm vítězů KVS Laguna si přišlo pro ceny v hodnocení trojboje čtvrtého kola. Vítězství si z Polska odváží dorostenec Jan Bartek a mladší žačka Klárka Křepelková, stříbrné bodové hodnocení obdrželi dorostenci Petr Španihel a Radka Svobodová, a bronzovou pozici obhájili žáci Lukáš Fojtík (mladší), Ondřej Dofek (starší) a dorostenka Venda Figarová.

Kolekci individuálních medailí získaly sprintérky kategorie C, Radka Svobodová (zlatá na 50 m PP a stříbrná na 50 BF) a Vendula Figarová (bronzová na 50 m PP). Vítěz čtvrtého kola dorostu, Jan Bartek, se s mládežnickou soutěží rozloučil 2 zlatými, hned v obou disciplínách sprintů – 50 m PP i BF. Na „padesátce“ PP podal obrovský výkon, korunovaný časem 17,89, což je hodnota času juniorského vicemistra světa Tomáše Mixy. Za českým rekordem zaostal vítěz pouhé 2 setiny. Ve třetí disciplíně dorosteneckého trojboje, 800 metrů PP si přehodil umístění se stříbrným z krátkých disciplín, Petrem Španihelem, vynikajícím štrekařem, který na dlouhé trati zaznamenal veliké zlepšení, stejně jako v pořadí bronzový Jakub Jarolím. „Věříme, že právě osmistovkový hattrick byl pro kluky startem k dalším úspěchům,“ prozradila trenérka KVS Laguna Simona Klapcová..

Úspěch nyní ale zažívá mladší žačka Klára Křepelková. Absolvovala 3 starty, ve kterých vybojovala 3 vítězství, ozdobené novými českými rekordy mladších žaček. Padesátku PP zvládla s malou monoploutví za 22,65, dvoustovku v čase 1:55,45 a 50 kraulem v krátkých ploutvích za 23,71. „Hravě si na kraulové trati poradila i se starší konkurencí, předvedla vynikající výkon a z mnoha úst slyšela pochvalná ocenění, která si mladá rekordmanka zaslouží, protože pílí a vůli v tréninku opravdu nešetří a je vzorem pro mnoho dalších žáků, kteří také doplavali na stupně vítězů,“ pokračovala Klapcová.

Medailisty se v kategorii E stali Lukáš Fojtík (2. 50 PP, 3. 200 PP), Daniel Hanák (3. 50 PP, 4. 50 BF) a Petra Kuncová (3. 50 BF). V kategorii starších žaček (D) se na Lagunu medailové štěstíčko neusmálo. Družstvo děvčat, oslabené marodkou, ovšem velmi statečně bojovalo.

Medailovou čest „déčkařů“ obhájil Ondra Dofek, který v novém klubovém rekordu 24,36 na 50 BF zvítězil, na stejné trati v monoploutvi doplaval třetí, opět ve výborném rekordním čase 21,68. Třetí klubový čas zaznamenal v závěrečné vítězné štafetě hochů na 4 x 100 PP. První úsek stometrové trať zaplaval jako starší žák za 48,26, což je v jeho věku v klubu ještě nikdo nedokázal.

Na soutěž Lagunu doprovodili také devítiletí benjamínci, Filip Hlavica a Jakub Šenkeřík, kteří zatím plavou jen v ploutvích kraulovým způsobem, přesto doplavali až na stupně vítězů. Prvně jmenovaný si z polského bazénu odvezl trojnásobnou zlatou vzpomínku, Šenkeřík stříbrnou na 50 a 100 PP, a bronzovou na 50 BF.

„V klubovém Poháru bodují jen mládežnické kategorie E, D, C, ale snahou mezinárodní sportovní akce je setkání celého kolektivu, proto dostávají ve Středoevropském poháru mládeže možnosti startů i závodníci kategorií juniorů a seniorů. Letos mezi nimi byli mimo jiných i reprezentanti České republiky Ondřej Bajer a Matěj Obšivač,“ přiblížila Klapcová a uzavřela: „Ondra zvítězil ve velmi pěkném čase 1:32,35 na 200 m PP, na 50 m PP doplaval třetí. Matěj Obšivač předvedl výbornou vítěznou padesátku bifins. Mezi ženami si stupně vítězů proplavává jako naděje do budoucna Karolína Veselková.“