K nejlepším závodníkům kola patřili domácí dorostenec Vojtěch Mička, starší žáci Jáchym Kaluža s Radkou Svobodovou a mladší žáci Ondřej Dofek a Veronika Rosová. Dorostenci ve třetím kole ligy nastoupili ve čtyřech disciplínách, štrekař Vojtěch Mička (1992) v nich třikrát zvítězil a počtvrté doplaval stříbrný ve sprintu na 50 plavání s ploutví (PP).

Vítěznou sbírku zahájil Vojta Mička na trati 200 m Bi-fin s rozdělenou ploutví (BF) v osobním rekordu 1:49,8, druhé zlato vyplaval na poloviční tratí s monoploutví a po třetím vítězství pod vodu připsal do klubové tabulky 196 bodů. Dvou bronzových medailí se v domácím bazénu dočkal druhý dorostenec Laguny, o rok mladší Matěj Obšivač, který na stupních vítězů stál za tratě 200 BF a 50 PP. Nejlepším závodníkem starších žáků se stal domácí Jáchym Kaluža, jenž zvítězil ve všech 3 individuálních disciplínách a čtvrté zlato přidal ve štafetě.

Na stupně vítězů Kalužu doprovázeli v disciplínách 50 BF a 400 PP další domácí borci Jan Bartek a Petr Španihel, kteří si své umístění na 50 BF a 400 PP na stříbrném a bronzovém stupni jen prohodili. V kategorii starších žaček si Radka Svobodová dobrým výkonem na své konto připsala dvě vítězství na 100 m v rychlostním potápění (RP), 50 BF a stříbrnou medaili na 400 PP.

„Širokou diváckou obec měla kategorie nejmladších závodníků, kteří své závodní zkušenosti začínají sbírat a trenérky Irena Musilová a Alena Šajerová byly spokojeny, že tréninková práce malých žáčků dává první ovoce,“

přiblížila trenérka KVS Laguna Nový Jičín Simona Klapcová. Tři zlaté medaile vylovil z bazénu v disciplínách mladších žáků v kategorii 100 PP s malou monoploutví, 200 v bi-finách a na nádech pod vodu Ondřej Dofek . Za vítězství získal pro klub plný počet bodů a z rukou ředitele závodu převzal svůj první pohár. „Dvě zlaté medaile získala mladší žačka Veronika Rosová poté, co stříbrná doplavala pod vodou a monoploutev začíná ovládat. Sbírku deseti medailí mladších žáků uzavřel stříbrem a bronzem Jindra Kvita a bronzové medaile vyplavali Roman Hruška a Šárka Holubová,“ dodala Klapcová.

Na programu třetího kola Moravskoslezské ligy mládeže (MSLM) byla náročná technická disciplína rychlostního potápění s dýchacím přístrojem, kde žáci startovali na stometrové a dorostenci na čtyřistametrové trati. „Všem závodníkům se při startu této trati dostalo pomoci a povzbuzení nově proškolených rozhodčích, a protože pak ploutvaři těžkou disciplínu absolvovali bez problémů, patří sboru rozhodčích dík za profesionalitu,“ uvedla Klapcová. Z novojičínských závodníků podvodní disciplínu s tlakovou láhví zvládli nejlépe Jáchym Kaluža a Radka Svobodová, kteří v kategorii starších žáků doplavali na prvním místě v disciplíně 100 RP a Vojtěch Mička, který vylovil zlatou medaili na 400 RP.

Závěr soutěže patřil divácky oblíbeným štafetovým soutěžích, ve kterých je kvalita novojičínské základny znát především. V kategorii mladších i starších žáků postavila Laguna hned po dvou štafetách, které jsou povinně složeny ze dvou chlapců a dvou dívek. Mezi mladšími žáky se na bednu prosadila ta ve složení Veronika Rosová, Jindřich Kvita, Šárka Holubová a Ondřej Dofek. V kategorii starších žáků bojovaly o stupeň nejvyšší dvě družstva, družstvo Laguny A Jáchym Kaluža, Radka Svobodová, Vendula Figarová a Honza Bartek a štafeta B Nového Jičína Petr Španihel, Tereza Kolářová, Eliška Mičková a Jakub Jarolím. Áčko bylo úspěšnější a odneslo si diplom za první místo. Pořadí po třech kolech MSLM 2007 v plavání s ploutvemi: 1. KVS Laguna Nový Jičín (6416 bodů), 2. Čochtanklub Žďár nad Sázavou (4719), 3. Nemo Zlín (4124)

Jarní část soutěže skončila. Závěrečné kolo ligy mládeže proběhne v říjnu 2007 v Přerově a postup do finále Laguně už nemůže uniknout.