Rovnou polovinu těchto cenných kovů posbíral juniorský reprezentant České republiky Matěj Obšivač, který ke třem zlatým přidal stříbro za štafetu a vítězství celého družstva juniorů ve světovém poháru. Třetí kolo proto bylo splněním snu – tři starty, ze kterých byly tři zlaté medaile, na 50, 100 a také 200 metrů BiFins. Svými výsledky se stal vedoucím juniorem světového poháru pro rok 2010.

I ostatní ploutvaři Laguny jej v dobrých výkonech následovali. Petr Španihel zaplaval výborně 800 PP na hladině a právě osmistovka jej vynesla mezi juniory na vytoužené světové pódium. Bronzová medaile hřála, stejně jako čas 7:03,87, jenž je nyní dorosteneckým rekordem ČR. „Na poloviční trati, 400 m PP, se mladému závodníkovi další rekord nezdařil, stejně jako na trati 200 m PP. Páté a šesté místo mezi světovou ploutvařskou elitou je ovšem vynikající,“ přiznala trenérka KVS Laguna Nový Jičín Simona Klapcová. Za své výkony získal Petr Španihel pozvánku na reprezentační soustředění juniorů a, spolu s Matějem Obšivačem a dalším úspěšným novojičínským závodníkem, Janem Bartkem (4. míto 50 RP, 2× 6. 100 BF a 200PP), i nominaci na červencové mistrovství juniorů na Mallorce.

„Konkurence v Německu byla opět velká. Na startu se v konkurenci 54 klubů ze 14 zemí světa, včetně tradičně výborných Rusů, Egypťanů, Ukrajinců a domácích Němců, neztrácely ani naše juniorky,“ doplnila Klapcová a pokračovala: „Talentovaná Klárka Křepelková vybojovala bronzovou medaili na 50 BF a bramborovou na dvojnásobné trati a Vendula Figarová připsala body za páté místo z padesátky RP plavané na pod vodou na nádech.“

O fantastickou tečku pro Nový Jičín se postarali junioři Laguny, žáci a absolventi tříd rozšířené výuky sportu při ZŠ Nový Jičín, Komenského 68, když ve štafetovém závodě na 4× 100 metrů PP vyplavali po vynikajících soubojích stříbrné medaile, ale v novém českém rekordu.
Štafetu skvěle rozjel Jan Bartek, na druhém úseku jej střídal Martin Mazač, který těžký úsek předal Matěji Obšivačovi, jenž náskok na rekordní čas udržel, a cílový sprint na čas 2:44.40 patřil Petru Španihelovi. „Aby národní rekord drželi závodníci jen z jednoho klubu, to se jen tak nevidí. Svědčí to o vysoké výkonnosti a vyrovnanosti novojičínského juniorského týmu, stejně jako celkové umístění v bodování, kdy se junioři Laguny Nový Jičín stali opět, jako prvním kole, vítězným družstvem Světového poháru CMAS v plavání s ploutvemi,“ upřesnila trenérka.
Nový Jičín tak skvěle reprezentovali nejen medailisté Matěj Obšivač a Petr Španihel, ale také ostatní členové zlatého týmu juniorů, Jakub Jarolím, Martin Mazač, Jan Bartek i mladý Ondřej Dofek.

Tým juniorek, vedený Andreou Gašperikovou a Vendulou Figarovou, spolu s medailistkou Klárkou Křepelkovou a děvčaty Martinou Hanzelkovou a Veronikou Rosovou, vybojoval pěkné čtvrté místo, a to se pak v celkovém bodování s Karolínou Veselkovou projevilo v podobě výborného umístění, pátého místa celého klubu. Malé město Nový Jičín z Moravskoslezského kraje si tak připsalo na světové scéně další velký úspěch.

„Další kolo se koná v Číně a v Kolumbii, kam jistě nepojedeme, protože na tak velké sousto finance nemáme,“ prozradila Klapcová a uzavřela: „Chtěli bychom na závěrečné finále do Francie, když máme šanci na celkové umístění Obšivače a juniorů i juniorek, ale bohužel chybí sponzor. Je to velká škoda, takové závodníky už asi Nový Jičín mít nebude…“