Atletický klub Emila Zátopka v Kopřivnici pořádal první závod Lašské běžecké ligy 2013. Hlavního závodu se zúčastnilo téměř 60 běžců, běhu dětí, jehož ředitelkou byla Lenka Kociánová, se zúčastnilo 32 závodníků, z toho 17 jich bylo z Mořkova. „Děti mezi sebou sváděly urputné souboje. I když dívky a kluci byli hodnoceni zvlášť, upoutaly mě jejich prestižní souboje. Punc atraktivity tomu dodal fakt, že některé dívky vycházely z těchto soubojů vítězně," ocenil běžecké snažení mladých běžců předseda Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Jiří Harašta. Mezi favority hlavního závodu byli řazeni dvojnásobný vítěz Jakub Ambros, Václav Bitala nebo Polák Daman Zawierucha.

Běžec Atletického klubu Emila Zátopka v Kopřivnici Václav Bitala doběhl na konečném druhém místě s časem 35:12 minut. „Vašek je z Rožnova a novou sezonu zahájil pod vedením trenéra Chytila. Jeho forma postupně roste, je vidět, že se jeho výkony zlepšují," dodal na adresu druhého muže závodu Jiří Harašta. „Postupně jsem pak sbíral informace z tratě. Dozvěděl jsem se, že polský závodník s číslem deset pelášil jako vítr. Odpoutal se od čelní skupiny běžců a neustále zvyšoval svůj náskok, což se nakonec potvrdilo," informoval Jiří Harašta o vítězství Damiana Zawierucha, který doběhl do cíle v čase 33:58 minut. Ve výsledkové listině se neztratili ani další běžci z Novojičínska. Kopřivnický Jakub Ambros doběhl v hlavní kategorii čtvrtý a výbornou formu zúročil také Miroslav Vrobel, jenž byl druhý v kategorii C. Tu ovládl bílovecký běžec Petr Škrobánek.

V ženské kategorii byla za hlavní favoritku považována Petra Pastorová, která se v loňském roce stala Mistryní ČR v půlmaratónu, a roli favorizované běžkyně potvrdila i na Novojičínsku. Navíc se jí podařil husarský kousek, když vylepšila svůj dosud platný traťový rekord, jenž činil 40:32 min. „Jemná vrstva sněhu na silnici asi nebyla takovou překážkou, což se odrazilo i na jejím traťovém rekordu. Její letošní čas, 39:07 minut, není dílem náhody. Stojí za ním tvrdá dřina pod trenérským vedením trojnásobné české rekordmanky Aleny Peterkové. Petra Pastorová zaznamenala velký výkonnostní růst," uvedl předseda Atletického klubu Emila Zátopka v Kopřivnici. Mezi vzácnými hosty byla právě Alena Peterková, což si pořadatelé závodu moc považovali.

Výsledková listina bývá nejčastějším terčem poznámek a připomínek, ovšem role rozhodčích se výborně zhostili manželé Šádkovi. „Kromě rozhodčích, ke kterým nebyly žádné připomínky, bych chtěl ještě poděkovat organizačnímu týmu z Atletického klubu Emila Zátopka. Zvláštní obdiv u mne vzbudil Michal Keller, který si už před samotným závodem vzal na sebe několik úkolů. Odezva zúčastněných běžců je velmi dobrá, takže jsme se vším moc spokojeni," těšilo jednoho z hlavních pořadatelů, Jiřího Haraštu, jenž dodal: „Poděkování pak patří samozřejmě i firmě Machač Malokapacitní jatka, Oldřichu Kuncovi, Obecnímu úřadu v Mořkově, Klubu českých turistů a ZŠ a MŠ v Mořkově."

Další závod Lašské běžecké ligy je na programu 12. dubna, kdy se koná Běh na Červený kámen. Na 25. května je pak připraven jeden z významných a velkých závodů, který je taktéž výborně organizován, Štramberská desítka. „Na tento velký závod bych rád pozval všechny běžce," vyzývá na závěr Jiří Harašta.