Tři hodiny a čtyřicet minut, bitva do posledních zbytků sil. Poslední bod? Lesja Curenková míček doslova pouze uvedla do hry, v maratonské výměně nakonec vyhrála a vyčerpáním spadla na několik desítek sekund na zem.

Petra Kvitová děkuje fanouškům.
Ostuda kolem Kvitové rozlítila experty. Podle Britů pochází z Československa

Ana Bogdanová zase jen v předklonu čekala na síti. Obě soupeřky se nakonec sportovně objaly a ocenily navzájem svoje výkony, to stejné udělali fanoušci, kteří navštívili zatím jedno z nejzajímavějších utkání letošního Wimbledonu. 

Běžně se totiž hraje tiebreak v rozhodujícím setu na grandslamových turnajů do deseti vítězných bodů, tentokrát ale zkrácená hra trvala 37 minut a po výhře 20:18 si postupem do osmifinále vylepšila wimbledonské maximum Curenková.

Jen namátkou. První set sobotního utkání Jiřího Lehečky s Tommy Paulem trval třicet minut. Zkrácená hra třetí sady mezi Curenkovou a Bogdanovou se tak dá nazvat opravdu jen ve velké nadsázce. „Děkuji ti za tento velký souboj a emoce okolo něj. Byl to pro mě speciální moment,“ vzkázala čtyřiatřicetiletá Ukrajinka přes sociální sítě Bogdanové.

Rekord držela Šátralová

Dosavadním ženským rekordem v délce zkrácené hry byl zápas prvního kola Roland Garros z roku 2015 mezi Češkou Denisou Šátralovou a Britkou Johannou Kontaovou. Denisa Šátralová tehdy zvítězila v tiebreaku 19:17 a následně opanovala i celé utkání.

Stefanos Tsitsipas
Láska hory přenáší. Zamilovaný pár si posílá srdíčka a touží po společném titulu

Curenková s Bogdanovou vyrovnaly i absolutní grandslamový rekord. Osmatřicet bodů ve zkrácené hře si připsali na konto i Jo-Wilfried Tsonga s Andy Roddickem na Australian Open v roce 2007.